Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< Lis 2020 >>
pwścpsn
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imprezy

16 października 2017

Sport Samochodowy – Koło Sportu Wirtualnego

* Aktualności Koła Sportu Wirtualnego

 

Koło Sportu Wirtualnego przy Komisji Sportu Automobilklubu Polski powstało w roku 2011. W obliczu postępującej wirtualizacji wszelkich przejawów życia objęcie patronatem przez klub motorowy środowiska wirtualnych zawodników rajdowych pozostaje w zgodzie ze statutowym celem upowszechniania kultury motoryzacyjnej. Tym bardziej, że wcześniej również inne dyscypliny szeroko rozumianego sportu motorowego – w tym popularnego, jak na przykład nawigacja – zaczęły organizować rajdy całkowicie wirtualne.

Idea powołania Koła spotkała się z przychylnością władz Automobilklubu Polski, co umożliwiło podjęcie działań organizacyjnych zmierzających do usytuowania Koła w strukturze Komisji Sportu.

Oklejenia samochodów AP WRT

Zalążkiem Koła była grupa pasjonatów, działająca w jednym zespole od 2009 roku. Starty w rajdach wirtualnych są dla większości z nich jedyną dostępną formą uprawiania sportu rajdowego, choć niektórzy mają na koncie również uczestnictwo w rajdach realnych.
Do uprawiania tego sportu potrzebny jest komputer, kierownica i pedały oraz dedykowane oprogramowanie.
Powszechna dostępność tego wyposażenia sprawia, że społeczność międzynarodowa liczy tysiące kierowców ze wszystkich kontynentów.
Najliczniejszą grupę stanowi oczywiście młodzież, choć nie ma tu żadnych barier wiekowych.

Członkowie Koła posługują się symulatorem „Richard Burns Rally” – od szeregu lat rozwijanym przez międzynarodową społeczność i uznawanym powszechnie za niekwestionowanego lidera wśród ogólnodostępnych symulatorów rajdowych. Łączy on wysoki poziom realizmu prowadzenia samochodu na różnych nawierzchniach i w różnorodnych warunkach atmosferycznych z zaawansowanymi możliwościami technicznego przygotowania samochodów ze wszystkich grup i klas.

Istnieje kilka platform do rozgrywania tego typu rajdów. Jedną z nich jest niekomercyjna strona www, prowadzona przez Czechów rbr.onlineracing.cz/index.php , która posiada kilka unikalnych cech. Umożliwia ona rozgrywanie zarówno wieloetapowych rajdów, jak i ich cykli. Do organizacji rajdów uprawnieni są donatorzy strony, a uczestnictwo w wielu z nich wymaga posiadania odpowiedniej licencji.

W chwili powstania Koło Sportu Wirtualnego liczyło 9 członków, a do teamu rajdowego należało 21 zawodników z różnych regionów kraju. W Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2010 nasz team zajął 16 miejsce wśród 28 sklasyfikowanych. Dwa następne sezony kończyliśmy już na pozycji ósmej, aby w 2013 sięgnąć po drużynowy prymat. Sezon 2014 przyniósł spore zmiany w zespole. Kilku doświadczonych zawodników odeszło lub zawiesiło swoje starty. Ich miejsce zajęli nowi zawodnicy, a skład nominowanych zawodników uzupełnili pozostali członkowie teamu rajdowego. Sezon 2014 AP WRT zakończył na 6 miejscu w klasyfikacji zespołowej, 2015 na miejscu 9, a 2016 na 4. Od sezonu 2017 największymi rozgrywkami są Virtual Rally Championship organizowane przez portal wirtualnerajdy.pl a cały zespół bierze udział w przeróżnych rozgrywkach organizowanych przez portale krajowe i zagraniczne takich jak:

I wiele innych…

Skład Rady Koła Sportu Wirtualnego:

Mateusz Ruciński– przewodniczący, sportwirtualny@automobilklubpolski.pl
Tomasz Rajewski – wiceprzewodniczący

Pełny skład zespołu: rbr.onlineracing.cz/index.php?act=teamview&teamid=1099

Jak wstąpić do Koła Sportu Wirtualnego?

Wstąpić do AP WRT może każdy kto posiada komputer, kierownicę, dedykowane oprogramowanie i konto w schemacie NAZWISKO Imię na stronie rbr.onlineracing.cz/index.php
Aby zgłosić się do zespołu wystarczy na profilu AP WRT rbr.onlineracing.cz/index.php?act=teamview&teamid=1099 kliknąć opcję ASK TO JOIN THE TEAM. Następnie Przewodniczący lub wice-przewodniczący Koła kontaktuje się z aplikantem drogą mailową lub za pośrednictwem czeskiej strony (PW) w celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Aby zostać członkiem Koła należy być rzeczywistym członkiem AUTOMOBILKLUBU POLSKI i członkiem AP WRT

Regulamin Koła Sportu Wirtualnego

 

 

Call Now Button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com