Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

18 stycznia 2021

Sport Samochodowy – Koło Sportu Wirtualnego

* Aktualności Koła Sportu Wirtualnego

 

Koło Sportu Wirtualnego przy Komisji Sportu Automobilklubu Polski powstało w roku 2011. W obliczu postępującej wirtualizacji wszelkich przejawów życia objęcie patronatem przez klub motorowy środowiska wirtualnych zawodników rajdowych pozostaje w zgodzie ze statutowym celem upowszechniania kultury motoryzacyjnej. Tym bardziej, że wcześniej również inne dyscypliny szeroko rozumianego sportu motorowego – w tym popularnego, jak na przykład nawigacja – zaczęły organizować rajdy całkowicie wirtualne.

Idea powołania Koła spotkała się z przychylnością władz Automobilklubu Polski, co umożliwiło podjęcie działań organizacyjnych zmierzających do usytuowania Koła w strukturze Komisji Sportu.

Oklejenia samochodów AP WRT

Zalążkiem Koła była grupa pasjonatów, działająca w jednym zespole od 2009 roku. Starty w rajdach wirtualnych są dla większości z nich formą realizacji swojego hobby, formą treningu, choć niektórzy mają na koncie również uczestnictwo w rajdach realnych w tym w Rajdowych Mistrzostwach Polski.
Do uprawiania tego sportu potrzebny jest komputer, kierownica i pedały oraz dedykowane oprogramowanie.
Powszechna dostępność tego wyposażenia sprawia, że społeczność międzynarodowa liczy tysiące kierowców ze wszystkich kontynentów.
Najliczniejszą grupę stanowi oczywiście młodzież, choć nie ma tu żadnych barier wiekowych.

Członkowie Koła posługują się symulatorem „Richard Burns Rally” – od szeregu lat rozwijanym przez międzynarodową społeczność i uznawanym powszechnie za niekwestionowanego lidera wśród ogólnodostępnych symulatorów rajdowych. Łączy on wysoki poziom realizmu prowadzenia samochodu na różnych nawierzchniach i w różnorodnych warunkach atmosferycznych z zaawansowanymi możliwościami technicznego przygotowania samochodów ze wszystkich grup i klas.
Istnieje kilka platform do rozgrywania tego typu rajdów. Jedną z nich jest niekomercyjna strona www, prowadzona przez Czechów rbr.onlineracing.cz/index.php , która posiada kilka unikalnych cech. Umożliwia ona rozgrywanie zarówno wieloetapowych rajdów, jak i ich cykli. Do organizacji rajdów uprawnieni są donatorzy strony, a uczestnictwo w wielu z nich wymaga posiadania odpowiedniej licencji.

Cały zespół bierze udział w przeróżnych rozgrywkach organizowanych przez portale krajowe i zagraniczne takich jak:
• VIRTUAL RALLY CHAMPIONSHIP virtualrally.eu/
• WIRTUALNE RAJDOWE MISTRZOSTWA POLSKI virtualrally.eu/wrpp/
• SURFER CLASSIC surferclassic.wixsite.com/2020
• OPEN RBR LT WRC www.rbr-lt.com/
• MMCR V ONLINE RALLY www.onlinerally.cz/
• GVRC www.ly-racing.de/
I wiele innych…

Pełny skład zespołu: rbr.onlineracing.cz/index.php?act=teamview&teamid=1099

 

Puchar AP WRT 2021

Rozgrywki będą odbywały się na platformie Richard Burns Rally. Zwycięzcą rywalizacji okaże się najbardziej wszechstronny wirtualny kierowca rajdowy, gdyż w Pucharze prowadzona będzie tylko klasyfikacja indywidualna, a w każdej rundzie dopuszczona jest tylko jedna klasa, w której wybór samochodu będzie dopuszczalny w jej obrębie.
Instrukcję i poradnik jak zacząć przygodę z simem RBR: Poradnik jak zacząć – VirtualRally.eu

Regulamin-Pucharu-i-Mistrzostw-AP-WRT-2021 

 

Jak wstąpić do Koła Sportu Wirtualnego?
Wstąpić do AP WRT może każdy kto posiada komputer, kierownicę, dedykowane oprogramowanie i konto w schemacie NAZWISKO Imię na stronie rbr.onlineracing.cz/index.php
Aby zgłosić się do zespołu wystarczy na profilu AP WRT rbr.onlineracing.cz/index.php?act=teamview&teamid=1099 kliknąć opcję ASK TO JOIN THE TEAM. Następnie Przewodniczący lub wice-przewodniczący Koła kontaktuje się z aplikantem drogą mailową lub za pośrednictwem czeskiej strony (PW) w celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. Aby zostać członkiem Koła należy być rzeczywistym członkiem AUTOMOBILKLUBU POLSKI i członkiem AP WRT

Regulamin Koła Sportu Wirtualnego

Jak zacząć zabawę w rajdy online przy zastosowaniu symulatora RICHARD BURNS RALLY?
Obszerny manual – poradnik znajdą Państwo TUTAJ virtualrally.eu/poradnik/ dzięki uprzejmości administracji strony virtualrally.eu
Odpowiedzi na wszelkie pytania uzyskają Państwo również poprzez kontakt :
Na grupie Virtual Rally www.facebook.com/groups/1636616369914115
Na Grupie Wirtualni Kierowcy Rajdowi www.facebook.com/groups/1431982367053526
Poprzez kontakt z naszą drużyną na oficjalnym profilu na FB www.facebook.com/automobilklubpolski.wrt

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button