Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

27 maja 2024

O Komisji BRD

Zasadniczym celem wszystkich działań Komisji BRD jest dążenie do poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, do podnoszenia kultury jazdy oraz doskonalenia umiejętności prowadzenia pojazdów, do bezpiecznego korzystania z dróg przez pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Komisja realizuje m.in. następujące przedsięwzięcia:

• Kursy przygotowujące dzieci i młodzież do zdawania na kartę rowerową, dla szkół objętych patronatem i opieką oraz wskazanych np. przez Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
• Zajęcia typu seminaryjnego i doszkalającego dla nauczycieli, którzy realizują w szkołach podstawowych przedmiot „wychowanie komunikacyjne”.
• Stworzenie dla dzieci i młodzieży merytorycznej i materialnej bazy do aktywnego uczestniczenia w sporcie motorowym „od roweru do samochodu” przez wychowanie i edukację z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
• W porozumieniu z Instytutem Transportu Samochodowego i innymi uznanymi ośrodkami motoryzacyjno-medialnymi  działania w kierunku stworzenia centralnego ośrodka metodyczno-szkoleniowego dla realizacji nauczania dzieci i młodzieży z wychowania komunikacyjnego.
• Uczestnictwo w imprezach i konkursach sportowo-rekreacyjnych oraz okolicznościowych a także turniejach regionalnych i krajowych ze znajomości zasad ruchu drogowego organizowanych pod auspicjami MEN, Rady Ruchu Drogowego i PZMot.

Działalność Komisji nie byłaby możliwa bez jej wsparcia przez sponsorów, ale szczególnie przez sympatyków, do których zaliczamy m.in. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i Komendę Główną Policji, Instytut Transportu Samochodowego, Wydział Ruchu Drogowego KSP, Zarząd Dróg w Warszawie, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz banki.

Skład Rady Komisji:
Jacek Pietrusiewicz – przewodniczący
brd@automobilklubpolski.pl

Beata Chojnacka – członek
Adam Kowalski – członek
Marcin Kubicki – członek
Józef Włodarkiewicz – członek

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w Monografii Automobilklubu Polski (link)

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button