Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

2 stycznia 2017

Sport Samochodowy – Koło Młodych

Dzisiejsze Koło Młodych AP zostało reaktywowane w lutym 2002 roku z inicjatywy Komisji Sportu AP. Na początku swojego istnienia było to kilkanaście młodych osób związanych z rajdami samochodowymi.

W większości członkami Koła Młodych Automobilklubu Polski są ludzie młodzi związani z organizacją rajdów samochodowych w naszym klubie. Duża część z nich posiada licencje sędziowskie i uczestniczy jako osoby oficjalne we wszystkich rajdach organizowanych przez AP. Spora część członków Koła Młodych zaczyna dopiero swoją przygodę ze sportem samochodowym, startując w imprezach amatorskich. Dla nich kierowane są cotygodniowe kursy szkoleniowe rajdowej nauki jazdy samochodem. Treningi te organizowane są przez doświadczonych zawodników rajdowych: Janusza Siniarskiego, Ryszarda Pluchę, Andrzeja Grigoriewa czy Marcina Turskiego. Wielu młodych ludzi z Koła w ten sposób nauczyło się rajdowego rzemiosła i z licznymi sukcesami startuje zarówno w Rajdowym Pucharze PZM jak i w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Wśród członków Koła Młodych jest wielu znakomitych pilotów rajdowych, którzy startują w rajdach najwyższej rangi Mistrzostw Polski. Piloci ci, a także ich młodsi koledzy zaczynający dopiero przygodę z opisem rajdowym, mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w kursie pilotów rajdowych, organizowanym przez Koło Młodych. W roli nauczycieli wystąpili doświadczeni i utytułowani piloci rajdowi: Ryszard Żyszkowski, Kuba Mroczkowski, Marek Pawłowski oraz Jacek Rathe.

Koło Młodych to także dziennikarze i fotografowie sportów samochodowych, czy po prostu kibice rajdowi. Swoje zamiłowanie do rajdów członkowie Koła Młodych realizują poprzez wiele wspólnych wyjazdów na imprezy w całym kraju.

Dzisiejsze Koło Młodych prowadzi wiele działalności i realizuje wiele swoich pomysłów. Na spotkaniach Koła Młodych oprócz treningów sportowej jazdy omawia się także bieżące imprezy, dyskutuje o aspektach bezpieczeństwa na rajdach, omawia zmiany w regulaminach. Na spotkaniach prezentowane oraz omawiane są także filmy (z zewnątrz jak i on-boardy) z rajdów.

Spotkania Koła Młodych są bezpłatne i mają charakter otwarty dla wszystkich członków Automobilklubu Polski. Oprócz tego od członków Koła Młodych wymagana jest aktywność w działalności klubowej. Koło Młodych ma na swoim koncie wiele prac na rzecz klubu. Opiekuje się terenem ośrodka AP na Bemowie.

W najbliższych latach Koło Młodych zamierza nadal kontynuować i poszerzać swoją działalność. Na spotkaniach Koła Młodych w roli gości zapraszani będą znani zawodnicy rajdowi, sędziowie i organizatorzy rajdów a także inne osoby ze światka rajdowego. Członkowie Koła będą nadal brali udział w organizacji rajdów samochodowych a także w życiu społecznym w naszym klubie.

Jak wstąpić do Koła Młodych

Spotkania Koła Młodych mają regularny charakter. Spotykamy się co tydzień w piątek ok. godz. 18.00 na terenie Ośrodka AP na Bemowie. Spotkania mają charakter otwarty dla wszystkich członków Automobilklubu Polski.
Aby jednak w pełni korzystać z możliwości trenowania, trzeba być przyjętym do Koła Młodych. Pierwszym warunkiem jest członkostwo w Automobilklubie Polski. Należy wypełnić deklarację członkowską (pobierz deklaracja-2021).
W celu wstąpienia w szeregi Koła Młodych należy wydrukować, zaakceptować i wypełnić pobraną deklarację oraz regulamin Koła Młodych zamieszczony na tej stronie a następnie z jednym i drugim dokumentem przyjść na swój pierwszy trening.
Trzy początkowe treningi kandydat odbywa w roli obserwatora, jest to czas na zapoznanie się z panującymi zasadami.
Przez ten okres nie może on jeździć własnym samochodem, ale może zajmować miejsce pasażera u innych kierowców oraz musi uczestniczyć w przygotowaniu i sprzątaniu trasy, pomiarze czasu, a także innych pracach. Na każdym ze spotkań należy uzyskać podpis jednego z opiekunów na odwrocie deklaracji. Dopiero na trzecim treningu można się starać o podpis Kuby Siemczuka i Piotra Kordosa umożliwiający złożenie deklaracji w sekretariacie Automobilklubu Polski (kontakt).
W ustalonym terminie należy odebrać legitymację, jednocześnie opłacając wpisowe i składkę członkowską na dany rok kalendarzowy (aktualna wysokość składki: sprawdź).

Opiekun Koła Młodych:


Jakub Siemczuk
:
kolomlodych@automobilklubpolski.pl
kubasiemczuk@wp.pl
tel. kom. 507-112-216

 

Piotr Kordos – zastępca
piotr.kordos@gmail.com
tel. kom. 604-449-861

 

Regulamin Koła Młodych /link/

 Lista obecności na treningu /link/

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button