Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

12 stycznia 2022

O Komisji Sportu Samochodowego

Komisja Sportu Samochodowego Automobilklubu Polski (KSS) prowadzi działalność mającą na celu rozwój oraz popularyzację rajdów samochodowych, rajdów terenowych, rallycrossu oraz wyścigów. Komisja jest organizatorem Rajdu Nadwiślańskiego, który jest rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski www.rajdnadwislanski.pl oraz Rajdu Polskie Safari www.rajdpolskiesafari.pl – rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

Ważnym aspektem prac Komisji jest organizacja imprez dla kierowców amatorów tak zwanych KJS oraz SuperSprint. Najbardziej znaną imprezą tego typu jest najstarszy „rajd amatorski” w Europie – Rallye Monte Calvaria. Zawody SuperSprint wchodzą w skład cyklu rozgrywanego pod nazwą „Pucharu Automobilklubu Polski”. W cyklu tym bierze co roku udział kilkudziesięciu uczestników podzielonych na klasy w zależności od samochodu jakim startują.
Plany KSS na najbliższe lata przewidują organizację Rajdów Okręgowych w okolicach Warszawy. Celem Komisji jest również integracja i wzmocnienie kontaktów z dziennikarzami, sędziami sportowymi, zawodnikami, kibicami oraz pasjonatami sportów motorowych.
Najbardziej medialną imprezą Komisji, która co roku tradycyjnie kończy sezon Sportu Samochodowego w Polsce jest Rajd Barbórka. Rajd przyciąga zawodników ze wszystkich dyscyplin sportu motorowego, ogromną ilość kibiców oraz dziennikarzy. Kultowy odcinek specjalny na ul. Karowej w Warszawie, który co roku jest relacjonowany w telewizji ma bardzo wielu fanów również z poza środowiska motosportu www.barborka.pl.

Komisja stara się pomagać zawodnikom reprezentującym barwy naszego Klubu – np. zapewniając zwrot opłaty za wydanie licencji. Członkami naszego Klubu jest wielu znanych zawodników wśród których można wymienić : Krzysztofa Hołowczyca, Macieja Wisławskiego, Robert Kubicę, Kajetana Kajetanowicza, Miko Marczyka, Wojciecha Chuchałę, Jakuba Brzezińskiego, Jakuba Gerbera, Łukasza Byśkiniewicza, Przemysława Mazura, Jarosława Szeję. Do ich grona z każdym rokiem dołączają kolejni utalentowani młodzi zawodnicy, którzy rywalizują w różnych dyscyplinach sportu samochodowego w barwach naszego Klubu.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działalność KSS. Co roku organizujemy szkolenia dla sędziów sportu samochodowego. Szkolenia te mają bardzo wysoki poziom merytoryczny a zajęcia teoretyczne są uzupełnione szkoleniem praktycznym oraz konsultacjami na temat regulaminów. Omawiane są również różne sytuacje z którymi sędziowie mogą spotkać się w trakcie rajdów. Duża grupa sędziów wyszkolonych w naszym Klubie pracuje przy rajdach rangi Mistrzostw Polski, Europy a nawet Mistrzostw Świata. Nasi sędziowie są wysoko cenieni przez organizatorów zawodów, dzięki czemu Automobilklub Polski jest od wielu lat współorganizatorem największej imprezy sportu samochodowego w naszym kraju – Rajdu Polski.

Przy Komisji prężnie działa reaktywowane w 2002 roku Koło Młodych Automobilklubu Polski. Spora część członków Koła Młodych zaczyna dopiero swoją przygodę ze sportem samochodowym, startując w imprezach amatorskich. Do nich kierowane są cotygodniowe kursy szkoleniowe rajdowej jazdy samochodem, które odbywają się na terenie Autodromu Bemowo co piątek od godz. 18:00.
Spotkania są bezpłatne i mają charakter otwarty dla członków Automobilklubu Polski. Od członków Koła Młodych wymagana jest aktywność w działalności klubowej w tym, włączenie się w pomoc organizacyjną przy okazji naszych imprez. W najbliższych latach Koło Młodych zamierza nadal kontynuować i poszerzać swoją działalność. Na spotkaniach Koła Młodych w roli gości zapraszani są znani zawodnicy rajdowi, sędziowie i organizatorzy rajdów, a także inne osoby związane z rajdami.

Regulaminy:
Obowiązujące regulaminy dotyczące zawodników, sędziów oraz różnych dyscyplin sportu samochodowego zamieszczone na stronie Polskiego Związku Motorowego  (zobacz)

Skład Rady Komisji:

Krzysztof Maciejewski – przewodniczący
sport@automobilklubpolski.pl
Rafał Jaszczuk – zastępca przewodniczącego

Marta Waśkiewicz – członek
Karolina Ropielewska – członek
Anna Siwińska – członek
Jakub Siemczuk – członek
Daniel Siemczuk – członek

Zwyczajowo, spotkania Rady Komisji Sportu odbywają się w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18:30. Spotkania te mają charakter otwarty i dostępne są dla wszystkich członków Automobilklubu Polski. Aby ułatwić kontakty w ramach komisji powstała grupa www.facebook.com/groups/kssap. Serdecznie zapraszamy osoby związane z KSS do rejestracji na tej grupie.

Sport Samochodowy w Monografii Automobilklubu Polski (link)

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button