Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< gru 2021 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

2 stycznia 2017

O Komisji Sportu Samochodowego

Komisja Sportu Samochodowego Automobilklubu Polski (KSS) prowadzi działalność mającą na celu rozwój oraz popularyzację rajdów samochodowych, rajdów terenowych, rallycrossu oraz wyścigów. Komisja jest organizatorem Rajdu Nadwiślańskiego, który jest rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. www.rajdnadwislanski.pl

Ważnym aspektem prac Komisji jest również organizacja imprez dla kierowców amatorów tak zwanych KJS oraz RallySprint. Najbardziej znaną imprezą tego typu imprezą jest najstarszy „rajd amatorski” w Europie – Rallye Monte Calvaria. Zawody te tworzą wraz z Pucharem Wiosny, Imprezą Św. Krzysztofa oraz kończącym rywalizację Pucharem Jesieni cykl rozgrywany pod nazwą  „Pucharu Automobilklubu Polski”. W cyklu tym bierze co roku udział kilkudziesięciu uczestników podzielonych na klasy w zależności od samochodu jakim startują.

Plany KSS na najbliższe lata przewidują reaktywowanie rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Pojazdów Terenowych – rajdu „Polskie Safari” oraz organizację Rajdu Okręgowego w okolicach Warszawy. Celem Komisji jest również integracja  i wzmocnienie kontaktów z dziennikarzami, sędziami sportowymi, zawodnikami, kibicami oraz pasjonatami sportów motorowych.

Najbardziej medialną imprezą Komisji, która co roku tradycyjnie kończy sezon Sportu Samochodowego w  Polsce jest Rajd Barbórka. Rajd przyciąga zawodników ze wszystkich dyscyplin sportu motorowego, ogromną ilość kibiców oraz dziennikarzy. Kultowy odcinek specjalny na ul. Karowej w Warszawie, który co roku jest relacjonowany w telewizji ma bardzo wielu fanów również z poza środowiska motosportu. www.barborka.pl

Komisja co roku pomaga zawodnikom reprezentującym barwy naszego Klubu zapewniając zwrot opłaty za wydanie licencji oraz zwrot wpisowego (lub jego części) na imprezy przez nas organizowane – np. Rajd Nadwiślański. Na zakończenie sezonu nasi zawodnicy otrzymują nagrody finansowe za osiągnięte wyniki sportowe. Członkami naszego Klubu jest wielu znanych zawodników wśród których można wymienić : Krzysztofa Hołowczyca, Macieja Wisławskiego, Robert Kubicę, Kajetana Kajetanowicza, Wojciecha  Chuchałę, Jakuba Brzezińskiego, Łukasza Pieniążka, Macieja Rzeźnika, Jana Chmielewskiego, Jakuba Gerbera, Łukasza Byśkiniewicza, Przemysława Mazura, Jarosława Kołtuna, Jarosława Szeję. Do ich grona z każdym rokiem dołączają kolejni utalentowani młodzi zawodnicy, w barwach naszego klubu występuje między innymi Karol Urbaniak, Mistrz Polski KIA LOTOS RACE.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w działalność KSS. Co roku organizujemy szkolenia dla sędziów sportu samochodowego. Szkolenia te mają bardzo wysoki poziom merytoryczny a zajęcia teoretyczne są uzupełnione szkoleniem praktycznym oraz konsultacjami na temat regulaminów. Omawiane są również różne sytuacje z którymi sędziowie mogą spotkać się w trakcie rajdów. Duża grupa sędziów wyszkolonych w naszym Klubie pracuje przy rajdach rangi Mistrzostw Polski, Europy a nawet Mistrzostw Świata. Nasi sędziowie są wysoko cenieni przez organizatorów zawodów, dzięki czemu Automobilklub Polski jest od wielu lat współorganizatorem rundy WRC rozgrywanej w Polsce.

Przy Komisji prężnie działa reaktywowane w 2002 roku Koło Młodych Automobilklubu Polski. Spora część członków Koła Młodych zaczyna dopiero swoją przygodę ze sportem samochodowym, startując w imprezach amatorskich. Do nich kierowane są cotygodniowe kursy szkoleniowe rajdowej jazdy samochodem, które odbywają się na terenie Autodromu Bemowo co piątek od godz. 18:00.

Spotkania są bezpłatne i mają charakter otwarty dla członków Automobilklubu Polski. Od członków Koła Młodych wymagana jest aktywność w działalności klubowej w tym, włączenie się w pomoc organizacyjną przy okazji naszych imprez. W najbliższych latach Koło Młodych zamierza nadal kontynuować i poszerzać swoją działalność. Na spotkaniach Koła Młodych w roli gości zapraszani są znani zawodnicy rajdowi, sędziowie i organizatorzy rajdów, a także inne osoby związane z rajdami.

 

Regulaminy:
Obowiązujące regulaminy zamieszczone na stronie Polskiego Związku Motorowego (zobacz)
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie uprawiania sportów motorowych (zobacz)

 

Skład Rady Komisji:
Daniel Siemczuk – przewodniczący
sport@automobilklubpolski.pl, danielsiemczuk@gmail.com, tel: 507 171 026
Rafał Jaszczuk – zastępca Przewodniczącego KSS – r.jaszczuk@automobilklubpolski.pl

Wojciech Nowak
– członek
Karolina Ropielewska
– członek
Jakub Siemczuk
– członek
Marta Waśkiewicz
– członek
Łukasz Włoch
– członek

Zwyczajowo, spotkania Rady Komisji Sportu odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18:30. Spotkania te mają charakter otwarty i dostępne są dla wszystkich członków Automobilklubu Polski.

Sport Samochodowy w Monografii Automobilklubu Polski (link)

Call Now Button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com