Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Zespół AP mistrzem Virtual Rally Championship
13 grudnia 2020

Zespół AP mistrzem Virtual Rally Championship

Zespół Automobilklubu Polski WRT wywalczył tytuł mistrzowski w klasyfikacji zespołowej w Virtual Rally Championship. Po ostatniej rundzie tegorocznego sezonu, Rajdzie Węgier nasi zawodnicy zakończyli sezon z przewagą 110 punktów nad kolejną drużyną. W pokonanym polu zostawili ponad 70 innych drużyn z całego świata.

Dla naszego zespołu po dwóch latach w których tytuł mistrzowski w klasyfikacji indywidualnej zdobywał Tomasz Wach, tym razem przyszła pora na pierwszy tytuł w klasyfikacji zespołowej do którego przyczynili się wszyscy kierowcy regularnie zbierając punkty.

Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), choć przed startem rajdu prowadził w tabeli puntkowej, to przegrał walkę o wygraną w Rajdzie Węgier na rzecz Petra Kubovskiego (Hyundai i20 Coupe WRC) różnicą 10 sekund, przez co również nasz zawodnik przegrał ostatecznie walkę o tytuł mistrzowski różnicą 5 punktów.

W klasie R5 zwyciężył Marcin Pyszny (Skoda Fabia R5 evo), który kończy tym samym sezon na 5. miejscu w punktacji, z dwoma odniesionymi zwycięstwami w tym roku. Jedno oczko wyżej kończy Piotr Walczak (Skoda Fabia R5 evo), który pomimo braku wygranej w żadnym rajdzie notował powtarzalnie wysokie zdobycze punktowe i miejsca na podium. Obaj z pewnością będą upatrywani jako kandydaci do walki o tytuł w przyszłym roku.

W autach przednionapędowych klasy R3, 2. stopień podium na węgierskich odcinkach zdobył Artur Hazuka (Honda Civic R3), kończąc sezon na 4. pozycji. Najlepiej na przestrzeni całego sezonu spisał Jakub Marnik (Honda Civic R3), zdobywając tytuł II-wicemistrza. Adam Mendoń (Renault Clio IV R3T) zajął w rajdzie 8. lokatę.

Imponującą prędkość w klasie R2 kolejny raz potwierdził Marcin Piękoś (Opel Adam R2), wygrywając rajd i przypieczętowując tytuł wicemistrzowski.

W klasie historycznej na 2. i 4. miejscu zmagania w rajdzie ukończyli kolejno Maciej Mynarski (Subaru Impreza GC8 555) i Rafał Majka (Toyota Celica). Maciej Mynarski już w natomiast klasyfikacji całego sezonu wywalczył najniższy stopień podium, który zdobył po roku równej i konsekwentnej jazdy.

Dla Automobilklubu Polski WRT jest to pierwszy tytuł mistrzowski w klasyfikacji zespołowej w Virtual Rally Championship.

Klasyfikacja zespołowa 2020 virtualrally.eu/klasyfikacje-2020/

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button