Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Rajd Barbórka – 8 Runda WRPP 2021
26 grudnia 2021

8 runda WRPP 2021 odbyła się na kultowych odcinkach Rajdu Barbórka! Ostatnia i zarazem domowa runda dla naszego zespołu zakończyła zmagania w Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2021.
Rajd wygrał powracający na trasy wirtualnego ścigania Jurek Bogdanowicz za kierownicą Skody Fabii WRC 2006. Drugie miejsce ze stratą +7.99 sek. zajął wschodzący talent polskich rajdów Hubert Laskowski! Kierowca Hyundaia i20 R5 pokonał o +2.75 sek. naszego kierowcę Marcina Piękosia w VW Polo GTI R5. Marcin już podczas poprzedniej rundy zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski i podczas tego rajdu nie ciążyła na nim już żadna presja.

W klasyfikacji zespołowej tytuł mistrzowski przypieczętował zespół Killaz Motorsport z dorobkiem 1027pkt. Wicemistrzostwo trafia do AUTOMOBILKLUB POLSKI WRT 830pkt. Trzeci stopień podium dla zespołu AK-Sport Rookie Rally Team 723pkt.

Podsumujmy zatem wyniki naszych kierowców w ostatniej rundzie WRPP 2021.
W klasie WRC Piotr Walczak (Citroen C4 WRC 2008) zajął drugie miejsce ze stratą +21.12 sek. do lidera! Piotrek podobnie jak Marcin zapewnił sobie już tytuł podczas poprzedniej rundy. Tomasz Rajewski (Skoda Fabia WRC 2006) zajął 10 miejsce ze stratą +4:04.83 sek. do lidera.

W klasie RC2 Marcin Piękoś zajął drugie miejsce ze stratą +2.75 sek. do lidera. Arkadiusz Czerniak (Skoda Fabia R5 evo) ukończył rajd na 17 pozycji, Oskar Maćkowiak (Skoda Fabia R5 evo) na pozycji 22. Piotr Gazda (VW Polo GTI R5) niestety nie ukończył rajdu.

Przechodzimy już do klasy RC3 w której kierowcy po raz kolejny zafundowali nam wspaniałe ściganie!
Artur Hazuka (Honda Civic Type R(FN2) R3) zajął drugie miejsce ze stratą +1.61 sek. do lidera Rafała Ruszkiewicza (Renault Clio IV R3T) (Killaz Motorsport). Tym samym Artur zdobywa tytuł Mistrza Polski w klasie RC3 z przewagą 6 punktów nad Rafałem.
Na trzecim miejscu ze stratą +1.26 sek. do Artura rajd kończy Jakub Marnik (Honda Civic Type R(FN2) R3) zatem pierwszą trójkę na mecie dzieliło zaledwie 2.87 sek. ! Do ostatniego odcinka Jakub prowadził też zacięty pojedynek z Mateuszem Przyszlakowskim (Honda Civic Type R(FN2) R3) (AK-Sport Rookie Rally Team). Finalnie wygrywając z nim o +4.01 sek.

W klasie RC4 Krzysztof Piterak (Renault Clio Rally4) zajał 7 miejsce ze stratą +1:10.53 sek.
Piotrek Banaszek (Peugeot 208 Rally4) dojechał na 11 miejscu a tuż za nim na 12 miejscu Mariusz Domanus (Renault Clio Rally4).
Rafał Majka (Peugeot 208 Rally4) po wypadku na jednym z odcinków nie ukończył zawodów.

W klasie samochodów historycznych Dariusz Jakubczyk (Toyota Celica 2000GT-FOUR RC (ST185) GrpA) oraz Maciej Mynarski (Subaru Impreza GC8 555 GrpA) po wypadkach niestety nie ukończyli rajdu.

Autor tekstu: Jakub Marnik

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com