Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
9 Runda VRC 2021 – Rally RACC Catalunya
14 listopada 2021

9 runda Wirtualnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata zagościła w słonecznej Hiszpanii. Tym razem Rally RACC Catalunya to w 100% asfaltowa runda, trasy które przygotował organizator cyklu były trudne technicznie z bardzo dużą ilością zakrętów a sam rajd liczył aż 17 odcinków specjalnych!
Na czele Adrian Sadowski za kierownicą Hyundaia i20 Coupe WRC 2020 nie pozostawił złudzeń swoim rywalom wygrywając rajd z przewagą +1:40:27 sek. nad powracającym do rywalizacji po długiej przerwie Jurkiem Bogdanowiczem (Ford Fiesta WRC 2019). Na trzecim miejscu niecałe 30 sekund za Jurkiem rajd ukończył miejscowy kierowca Jorge Ortiz również za sterami Forda Fiesty WRC 2019.
Na czwartym miejscu ze stratą ponad minuty do podium rajd ukończył Tomasz Wach (Citroen C3 WRC 2017). Niecałe 25 sekund za Tomkiem na piątym miejscu dotarł Marcin Piękoś (VW Polo GTI R5). Marcin tym samym wygrał klasę RC2 po zaciętym pojedynku z Tobiasem Hultem (Ford Fiesta Rally2) !

W klasyfikacji zespołowej Killaz Motorsport niezmiennie lideruje w mistrzostwach z dorobkiem 1014pkt. Drugie miejsce zajmuje AK-Sport Rookie Rally Team, którzy na swoim koncie posiadają 773 pkt. Na trzecim miejscu znajduje się Automobilklub Polski WRT z dorobkiem 623 pkt.

Pora podsumować występ naszych zawodników w słonecznym rajdzie Hiszpanii.
W klasie RC1 Tomasz Wach ukończył rajd na czwartym miejscu w klasie, natomiast Jakub Marnik w bliźniaczym Citroenie C3 WRC 2017 tym razem notuje słabsze 8 miejsce w klasie z dużą stratą do lidera.

W klasie RC2 rajd z przewagą prawie 6 sekund wygrywa Marcin Piękoś ! Na solidnym 5 miejscu rajd ukończył Piotr Walczak (Skoda Fabia R5 evo), 9 dojechał Michał Czernicki również za sterami Skody.

Z kolei w klasie RC3 Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T) kończy rajd na 11 miejscu w klasie z dużą stratą do lidera ze względu na karę z systemu super rally. Artur Hazuka (Honda Civic Type R(FN2) R3) niestety nie ukończył zawodów.

Klasa RC4 jedynie Piotr Banaszek(Peugeot 208 Rally4) ujrzał metę zawodów, kończąc rajd na solidnym 8 miejscu. Rafał Majka, Krzysztof Piterak, Mariusz Domanus oraz Mariusz Furtek ulegli wypadkom i nie ukończyli zawodów. Wszyscy za sterami Peugeota 208 Rally4.

Natomiast w klasie samochodów historycznych Dariusz Jakubczyk (Toyota Celica 2000GT-FOUR RC (ST185) GrpA) ukończył rajd na trzecim miejscu ze stratą +1:34:09 sek. do lidera. Maciej Mynarski niestety odpadł z rywalizacji.
Zapraszamy serdecznie do śledzenia wyników z ostatniej rundy Rajdu Węgier, na którym rozstrzygną się losy mistrzowskiego tytułu, o który walczy nasz zawodnik Tomasz Wach ! Emocje gwarantowane a na czele tabeli jest bardzo ciasno i na tytuł wciąż ma szansę aż 5 zawodników.

Autor Tekstu: Jakub Marnik

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com