Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Wirtualny Rajd Walii
28 października 2018

Wirtualny Rajd Walii

Wirtualny Rajd Walii stanowił przedostatnią rundę tegorocznego sezonu Virtual Rally Championship by VirtualRally.eu, zawody te reprezentanci Automobilklubu Polski WRT ukończyli na 2. stopniu podium w klasyfikacji zespołowej, tracąc tylko 1 punkt do zwycięskiej drużyny! Najwyżej z naszych zawodników zmagania ukończył Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), który w już poprzednim rajdzie przypieczętował tytuł mistrzowski w klasyfikacji indywidualnej, tym razem zajmując 2. miejsce.

Kolejny nasz kierowca w klasie WRC, Piotr Walczak (Ford Fiesta WRC), nie może zaliczyć tej rundy do udanych, po tym gdy na przedostatniej próbie zaliczył wypadek, tracąc 6. miejsce rajdzie, które zajmował do tego momentu. Startujący w VWRC Trophy, Jacek Madetko (Ford Fiesta RS WRC 2015), po wypadku na 7. odcinku sklasyfikowany został na 11. pozycji w swojej klasie.
W klasie VRC2 najwyżej sklasyfikowany został Adam Mendoń (Ford Fiesta R5), który po kilku przygodach na trasie i dużej dozie pecha zajął ostatecznie 30. miejsce. Justyna Rajewska (Mitsubishi Lancer Evo X R4) i Mariusz Furtek (Ford Fiesta R5), po wypadkach wycofali się z rywalizacji odpowiednio na 2. i 7. odcinku specjalnym.

Z dobrej strony na mniej lubianej przez siebie szutrowej nawierzchni zaprezentował się Maciej Mynarski (Honda Civic R3), osiągając metę na wysokim 4. miejscu w klasie VRC3, odnotowując tym samym jeden ze swoich lepszych wyników w tym roku. Kolejny nasz przedstawiciel w „ośkach”, Rafał Majka (Honda Civic R3), przez pierwszą połowę rywalizacji utrzymywał tempo bardzo zbliżone do Macieja, lecz po uderzeniu w drzewo na 12. próbie i uszkodzeniu skrzyni biegów musiał wycofać się z zawodów.
W VRC4, swoją drugą wizytę na podium w tegorocznym sezonie zanotował Artur Hazuka (Peugeot 208 R2), po równej i skutecznej jeździe kończąc zmagania na 3. miejscu w klasie. Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), po kilku problemach na początku rajdu, próbując odrabiać straty zaliczył wypadek na 13. „oesie”, zajmując ostatecznie 10. lokatę na mecie. Tomasz Ilnicki (Peugeot 208 R2) odpadł z rajdu na 4. odcinku specjalnym.

W Virtual Rally Championship przed zawodnikami Automobilklubu Polski WRT ostatnia runda sezonu 2018, którą będzie Rajd Katalonii, gdzie po zdobyciu tytułu w klasyfikacji indywidualnej przez Tomasz Wacha już w Rajdzie Polski, teraz walczyć będą o utrzymanie 2. pozycji w klasyfikacji zespołowej.

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button