Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Virtual Rally Championship – Rajd Liepaja
8 czerwca 2019

Virtual Rally Championship – Rajd Liepaja

Zwycięstwem w klasyfikacji zespołowej odniesionym przez zawodników Automobilklubu Polski WRT zakończyła się 6. tegoroczna runda zmagań w Virtual Rally Championship – Rajd Liepaja!

 

 

W klasyfikacji generalnej na 2. stopniu podium stanął Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), który znajdował się na czele tabeli aż do ostatniej pętli rajdu, lecz po popełnieniu kilku błędów na mokrej nawierzchni na końcowych próbach ostatecznie stracił do zwycięzcy 10,88s.
Tymczasem w VRC2 zdecydowane zwycięstwo odniósł Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5), który po szybkiej i skutecznej jeździe zameldował się na mecie z aż ponad 1 minutą przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Jest to 1. wygrana dla naszego zawodnika w tej klasie w tym sezonie. Niewiele brakowało, abyśmy mogli cieszyć się z podwójnego zwycięstwa w tej klasie, lecz Piotr Walczak (Ford Fiesta R5), który prowadził w rywalizacji przez większość czasu, popełnił błąd za metą 11. odcinka specjalnego i nie mógł kontynuować jazdy. Justyna Rajewska (Skoda Fabia R5), po obiecującym początku, wypadła z drogi na 6. odcinku spejcalnym, ostatecznie po skorzystaniu z systemu superally zajmuąc 22. pozycję w klasie. Adam Mendoń (Peugeot 207 S2000), podróżujący tym razem starszym konstrukcyjnie samochodem sklasyfikowany został na 31. lokacie, natomiast Mariusz Furtek (Ford Fiesta R5), po wypadku już na począku rajdu zajął 36. miejsce.

Najwyżej z naszych zawodników w klasie VRC3 rywalizację ukończył Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), który prezentując równe i stabilne tempo finiszował na wysokim 5. miejscu w klasie. Maciej Mynarski (Honda Civic R3), po problemach z układem kierowniczym zajął 14. pozycję.
Na najniższym stopniu podium w klasie VRC4 stanął Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), osiągając swój najlepszy tegoroczny wynik. Mniej niż pół minuty za nim finiszował nasz najmłodszy reprezentant, Oskar Maćkowiak (Opel Adam R2), zajmując 4. lokatę. Artur Hazuka pomimo obiecującego tempa, po wypadnięciu z drogi podczas ostatniej pętli rajdu, musiał zadowolić się 6. pozycją. Tomasz Ilnicki (Opel Adam R2), po problemach na początku rywalizacji sklasyfikowany został na 21. lokacie.
Startujący w klasie historycznej Dariusz Nowak (Renault Clio 16S Williams), zajął 15. miejsce.

Po zwycięstwie w klasyfikacji zespołowej, nasi reprezentanci umocnili się na 2. miejscu w tabeli całego sezonu, a o kolejne punkty walczyć będą na trasach zbliżającego się wirtualnego Rajdu Portugalii.

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button