Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Virtual Rally Championship 2018 – Rajd Polski
14 października 2018

Virtual Rally Championship 2018 – Rajd Polski

Zmagania w tegorocznym sezonie Virtual Rally Championship by VirtualRally.eu zmierzają ku końcowi, w 11. rundzie zawodnicy zmierzyli się na trasach Rajdu Polski. Zawody te zakończyły się podwójnym zwycięstwem reprezentantów Automobilklubu Polski WRT, na najwyższym stopniu podium finiszował Tomasz Wach, zapewniając sobie tym samym już tytuł mistrzowski!

Po 15 odcinkach specjalnych, Tomasz Wach (Citroën C3 WRC) odniósł swoją 6. wygraną w tym roku, a po odpadnięciu z rajdu jego najgroźniejszego rywala w walce o tytuł – Jurka Bogdanowicza, na 2 rundy przed końcem sezonu nasz reprezentant mógł świętować zdobycie tytułu. Na 2. miejscu zawody ukończył kolejny nasz zawodnik, Piotr Walczak (Ford Fiesta WRC), dla którego jest to już 4. wizyta na podium w tym roku. Natomiast wśród starszych aut WRC, w klasyfikacji VWRC Trophy, Jacek Madetko (Ford Fiesta RS WRC 2015) zaliczył kolejny dobry występ, plasując się na 2. pozycji.

W VRC2 na początku rajdu bardzo dobrze radził sobie Michał Czernicki (Ford Fiesta R5), lecz niestety uderzenie w kamień tuż przed metą 7. odcinka wyeliminowało go z rywalizacji o punkty – ostatecznie 16. miejsce w klasie. Walkę z dużo szybszymi autami R5 nawiązać próbowała Justyna Rajewska (Mitsubishi Lancer Evo X R4), jednak po wypadku w końcówce rajdu i doliczeniu kary superally za nieukończone próby sklasyfikowana została na 24. lokacie. Podróżując z przygodami, Adam Mendoń (Ford Fiesta R5) i Marcin Felkowski (Subaru Impreza N14 N4) zakończyli rajd odpowiednio na 26. i 30. miejscu w klasie.

W autach przednionapędowych, po zwycięstwie w poprzedniej rundzie, Rafał Majka (Honda Civic R3) po niegroźnym dachowaniu na 12. próbie tym razem dojechał na 6. pozycji w klasie VRC3. Maciej Mynarski (Honda Civic R3), po licznych problemach na trasie z przegrzewającym się silnikiem i uszkodzoną skrzynią biegów, ukończył zmagania na 8. miejscu.

W klasie VRC4, na 4. lokacie do mety dotarł Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), tocząc przez cały rajd pojedynek z kolejnym z naszych graczy, Arturem Hazuką (Peugeot 208 R2), który ostatecznie musiał zadowolić się 5. miejscem. Prezentujący wysokie tempo Michał Tambor (Opel Adam R2), utrzymywał się w walce o czołowe pozycje przez większość czasu, ale na 11. próbie miał wypadek, co spowodowało spadek na 10. pozycję na mecie. Po obiecującym początku, Tomasz Ilnicki (Peugeot 208 R2) zaliczył wypadek na 7. odcinku, kończąc rajd ostatecznie na 15. miejscu w klasie.

W klasyfikacji zespołowej nasz zespół zajął w Rajdzie Polski 2. miejsce, co pozwoliło także na wyraźne umocnienie się na 2. pozycji w klasyfikacji całego sezonu przed ostatnimi rajdami tego sezonu. Przedostatnim miejscem spotkań na wirtualnych odcinkach specjalnych będzie Rajd Walii. Po zwycięstwie, Tomasz Wach posiada aż 75 punktów przewagi nad 2. zawodnikiem w klasyfikacji generalnej i już teraz wiadomo, że tytuł mistrzowski w roku 2018 wędruje do zawodnika Automobilklubu Polski WRT!

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button