Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Virtual Rally Championship 2018 – Rajd Niemiec
10 września 2018

Virtual Rally Championship 2018 – Rajd Niemiec

Zwycięstwem w klasyfikacji zespołowej odniesionym przez zawodników Automobilklubu Polski WRT zakończyła się 9. runda Virtual Rally Championship by VirtualRally.eu, natomiast w klasyfikacji indywidualnej zawody wygrał nasz zawodnik, Tomasz Wach!

Na trasach wirtualnego Rajdu Niemiec w najmocniejszej klasie WRC do rywalizacji przystąpiło 3 naszych reprezentantów. Tomasz Wach (Citroën C3 WRC 2017) odniósł swoje piąte zwycięstwo w tym sezonie, choć po drodze nie ustrzegł się także błędów. Na 3. odcinku specjalnym Tomasz wypadł z trasy uszkadzając zawieszenie w swoim samochodzie i oddając prowadzenie w rajdzie swojemu najgroźniejszemu rywalowi w walce o tytuł mistrzowski, Jurkowi Bogdanowiczowi. Kolejna próba przyniosła jednak nieoczekiwany zwrot akcji, gdzie po starcie rywal naszego zawodnika wypadł z drogi i tym samym Wach miał otwartą drogę do zwycięstwa. Pozostała dwójka, Piotr Walczak (Ford Fiesta WRC) i Jacek Madetko (Ford Fiesta RS WRC) podróżowała z mniejszym szczęściem i po wypadkach zostali ostatecznie sklasyfikowani poza punktowanymi pozycjami.

„onboard” Tomasz Wacha: drive.google.com/file/d/1CxLedTr8flbj8vT46V2eBBKOH1ZxhJPb/view

W klasie VRC2, na 25. miejscu pomimo problemów w środkowej fazie rajdu do mety dotarła Justyna Rajewska (Mitsubishi Lancer Evo X R4), rywalizując z dużo szybszymi autami R5. Wracający po przerwie Adrian Czarnecki (Hyundai i20 R5) odpadł z zawodów po wypadku na 5. próbie.

W autach z napędem na przednią oś z dobrej strony zaprezentował się Rafał Majka (Honda Civic R3), który po występach w mocniejszych samochodach powrócił do dobrze sobie znanej klasy VRC3 i od razu zajął wysokie 4. miejsce na mecie rajdu, tracąc do najniższego stopniu podium zaledwie 6,5s. Za nim, na 5. pozycji dojechał kolejny nasz kierowca, Maciej Mynarski (Honda Civic R3). Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T) niestety przez problemy techniczne wycofał się z rywalizacji na 2. odcinku.

Niezwykle dobre rezultaty osiągnęli nasi kierowcy w klasie VRC4. Artur Hazuka (Peugeot 208 R2), ukończył zawody na 2. stopniu podium, zaliczając tym samym swój życiowy wynik. Z kolei na 3. miejscu dojechał Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), również pierwszy raz w tym roku meldując się na podium. Na 10. pozycji pomimo wypadku w końcówce rajdu sklasyfikowany został Adam Mendoń (Opel Adam R2). Michał Tambor (Opel Adam R2) po problemach sprzętowych musiał zrezygnować z dalszej jazdy na 8. „oesie”, ostatecznie zostając sklasyfikowanym na 17. miejscu. Nabierający dopiero doświadczenia Tomasz Ilnicki (Opel Adam R2), po licznych przygodach zakończył rajd na 22. lokacie.

Nasz zespół po odniesieniu pierwszego w tym roku zwycięstwa w punktacji zespołowej awansował na pozycję wicelidera klasyfikacji zespołowej całego sezonu. Tymczasem w klasyfikacji generalnej Tomasz Wach wygrywając 5. raz w tym roku kolejny raz umacnia się na prowadzeniu w walce o tyuł. Kolejną rundą Virtual Rally Championship będzie Rajd Barum!
Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button