Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Virtual Rally Championship 2017 by WirtualneRajdy.pl
30 września 2017

Virtual Rally Championship 2017 by WirtualneRajdy.pl

14. tegoroczną rundą Virtual Rally Championship 2017 by WirtualneRajdy.pl był Rajd Barum, gdzie ponownie nasz zespół zmierzył się z najlepszymi zawodnikami na wirtualnych odcinkach specjalnych. Z naszych reprezentantów, najwyższą pozycję w klasyfikacji generalnej zajął Tomasz Wach (Hyundai i20 Coupe WRC 2017), tracąc 16,89s do zwycięzcy rajdu. Na 4 rundy przed końcem sezonu Tomek zajmuje pozycję wicelidera w punktacji tegorocznych zmagań.
Dariusz Nowak (Subaru Impreza N14 N4), zaliczył kolejny solidny występ, meldując się na 19. pozycji w bardzo mocno obsadzonej klasie VRC2 i tym samym drugi raz z rzędu okazał się najlepszym zawodnikiem w aucie grupy N.

Po 6 odcinkach specjalnych, Adam Mendoń (Subaru Impreza N14 N4) i Mariusz Furtek (Hyundai i20 R5) utrzymywali nieco lepsze tempo od Darka, a różnica między tą dwójką naszych zawodników wynosiła 2 sekundy. Niestety obaj na 7. odcinku zaliczyli wypadki, a po doliczeniu kar czasowych za nieukończone odcinki sklasyfikowani zostali ostatecznie na 25. i 36. miejscu w klasie. O dużym pechu może mówić Tomasz Rajewski (Subaru Impreza N14 N4), który pomimo walki z przeziębieniem zaliczył niezły start i tracił po 2 próbach jedynie 0,28s do Darka, lecz niestety rozbił się już na 3. odcinku specjalnym, którym był przejazd słynnego odcinka Semetin, ostatecznie zajmując 42. pozycję w VRC2 w klasyfikacji końcowej rajdu.

Powracający po krótkiej przerwie, Rafał Majka (Honda Civic Type R(FN2) R3), niestety zaliczył wypadek już na 2. odcinku specjalnym i zajął ostatecznie 11. miejsce w klasie VRC3, odnotowując jednakże kilka dobrych międzyczasów, które pokazują, że z pewnością nie brakuje mu prędkości pozwalającej nawiązywać walkę z czołowymi zawodnikami w klasie.

W klasie VRC4, dla Michała Tambora (Opel Adam R2), był to najlepszy występ w tegorocznych sezonie. Nasz zawodnik, podkreślając wartość zdobytego doświadczenia w aucie klasy WRC w poprzednich rajdach, zajął 4. pozycję w klasie VRC4 po powrocie do dobrze sobie znanego Opla Adama R2.

Z punktu widzenia klasyfikacji zespołowej, zakończony Rajd Barum jest jak na razie naszym najlepszym tegorocznym występem, w którym to zdobyliśmy pokaźną ilość 40 punktów i zajęliśmy 4. miejsce wśród zespołów w tej rundzie, co również pozwoliło nam na awans na 4. miejsce w klasyfikacji całego sezonu.

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button