Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
6. runda Virtual Rally Championship 2018
9 czerwca 2018

6. runda Virtual Rally Championship 2018

W Virtual Rally Championship 2018 by VirtualRally.eu, podwójnym zwycięstwem w klasyfikacji generalnej zawodników Automobilklubu Polski WRT zakończyła się 6. tegoroczna runda – Rajd Portugalii. Tomasz Wach wygrał zawody, wyprzedzając o ponad 1,5 minuty drugiego z naszych reprezentantów – Piotra Walczaka. Natomiast cała drużyna, w punktacji zespołowej zajęła bardzo wysokie, 2. miejsce!

Nasz podopieczny, Tomasz Wach (Citroen C3 WRC), wykorzystując błędy swoich największych rywali, sukcesywnie powiększał przewagę nad resztą stawki i odniósł przekonującą wygraną. Ponad 1,5 minuty za nim, meldując się na 2. stopniu podium do mety dojechał Piotr Walczak (Hyundai i20 Coupe WRC), co pozwoliło nam cieszyć się z pierwszego w historii rozgrywek Virtual Rally Championhip podwójnego zwycięstwa odniesionego przez naszych graczy.

W klasie VRC2, najwyżej zmagania ukończył Wojciech Wysota (Ford Fiesta R5), kolejny raz imponując skutecznością przy swoim wciąż niewielkim doświadczeniu, uplasował się na 16. pozycji. Powracająca po przerwie, Justyna Rajewska (Mitsubishi Lancer Evo X R4), ukończyła rajd na 20. miejscu. Adam Mendoń (Ford Fiesta R5), po kilku problemach na trasie i karze Superally doliczonej za nieukończone odcinki sklasyfikowany został na 29. miejscu. Rafał Majka (Ford Fiesta R5) odpadł z rywalizacji po wypadku na 5. próbie.

Wśród „osiek”, w VRC3 kolejny bardzo solidny wynik osiągnął Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), dojeżdżając na metę na 5. lokacie w klasie. Po podium w ostatnim rajdzie, Maciej Mynarski (Honda Civic R3), tym razem zaliczył mniej udany występ, gdzie po wypadnięciu z drogi na jednym z odcinków uszkodzeniu uległ silnik w jego samochodzie uniemożliwiając mu kontynuowanie jazdy – po doliczeniu kary czasowej za nieukończone odcinki ostatecznie 9. pozycja.

Klasa VRC4, to kolejny dobry rajd dla Artura Hazuki (Opel Adam R2), który ukończył zmagania na 5. miejscu. Mariusz Domanus (Renault Twingo R2 Evo), początkowo utrzymywał tempo zbliżone do Artura, lecz po wypadnięciu z drogi na 12. „oesie” musiał skorzystać z systemu Superally, zostając ostatecznie sklasyfikowanym na 9. lokacie w klasie. Michał Tambor (Opel Adam R2), wycofał się z rajdu po wypadku na 5. odcinku.

W klasyfikacji zespołowej po zajęciu 2. miejsca w Rajdzie Portugalii, tracąc zaledwie 2 punkty do zwycięskiej drużyny, zmniejszyliśmy naszą stratę do czołowych drużyn i utrzymujemy się na 4. pozycji wśród grona 39 ekip z całego świata. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej, nasz zawodnik, Tomasz Wach, po odniesionej wygranej awansował na czoło tabeli. Kolejną rundą Virtual Rally Championship będzie Rajd Akropolu.

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button