Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Klubowe
„Uliczny kiermasz kultury” w Krzynowłodze Małej
10 lipca 2017

„Uliczny kiermasz kultury” w Krzynowłodze Małej

W dniu 9 lipca 2017r. członkowie Automobilklubu Polski wzięli udział w „Ulicznym kiermaszu kultury” w Krzynowłodze Małej w powiecie przasnyskim, ogólnodostępnej imprezie plenerowej dla mieszkańców Gminy i okolicznych gmin.

 

W ramach imprezy odbyły się między innymi:
– „Turniej sołecki”,
– „Turniej w wyciskaniu sztangi na leżąco”,
– wystawa pojazdów zabytkowych,
– wystawy prac artystów ludowych,
– koncerty zespołów Power Play, Bałagan oraz gwiazd wieczoru Małgorzaty Ostrowskiej.

Członkowie AP promowali bezpieczne zachowania pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym na terenach małych miejscowości, ze szczególnym naciskiem na widoczność niechronionych użytkowników dróg po zmroku. Prowadzony był mini-konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie pieszych dla najmłodszych i ich rodziców. Uczestnicy otrzymywali elementy 0dblaskowe – opaski i kamizelki w ramach programu „Z nami bezpieczniej” prowadzonego przez Komisję BRD AP wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Drugim z celów uczestnictwa Automobilklubu była akcja informacyjna dla mieszkańców przed nadchodzącym 37 Rajdem Polskie Safari, którego trasa będzie przebiegać w pobliżu tej miejscowości, jak bezpiecznie oglądać przejazdy uczestników rajdu.
Atrakcje ze strony Automobilklubu uzupełniał zabytkowy Mercedes z 1963 roku, Polski Fiat 125p Acropolis z 1978 roku i dwa Polskie Fiaty 126p z 1991 i 2000 roku, które pod koniec imprezy uczestniczyły w paradzie.

Uczestniczyli w „Kiermaszu” przedstawiciele WORD Olsztyn z symulatorem dachowania, symulatorem zderzeń oraz torem slalomowym dla alkogogli. Komenda Policji Z Chrzeli wystawiła swoje radiowozy oraz urządziła pokaz sprzętu.
Swoje stoisko miało również Wojsko Polskie – JW 5699 z Przasnysza.
Sprzęt warsztatowy Proline oraz Tryton pokazywał i konkursy prowadził również Profix z Warszawy.
Pojawił się „symulator jazdy na gumie” umożliwiający trening jazdy motocyklem na tylnym kole, co jednak stało w sprzeczności z działaniami AP, Policji i WORD-u promującymi bezpieczne poruszanie się po drogach.

Działania spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i aprobatą mieszkańców.

galeria Galeria zdjęć

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button