Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Tomasz Wach mistrzem w Virtual Rally Championship
15 listopada 2018

Tomasz Wach mistrzem w Virtual Rally Championship

Zmagania w Virtual Rally Championship dotarły na koniec tegorocznej rywalizacji wraz z wirtualnym Rajdem Katalonii. Ostatnia runda tego sezonu zakończyła się zwycięstwem zawodnika Automobilklubu Polski WRT, Tomasz Wacha, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Z kolei w klasyfikacji zespołowej aż do ostatniego odcinka specjalnego trwała zacięta walka, którą nasz zespół ostatecznie zakończył z tytułem wicemistrzowskim.

Rajd Katalonii rozgrywany zarówno na szutrowej, jak i asfaltowej nawierzchni wymagał od zawodników niezwykle szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków, tym większej zwłaszcza gdy podczas asfaltowej części zawodów na trasę zawodów zagościły opady deszczu. Świetnie w tych okolicznościach spisał się Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), wygrywając zdecydowanie rywalizację z przewagą aż 2 minut i tym samym odnosząc swoją 7. wygraną w tym roku. Na 4. pozycji zmagania ukończył Piotr Walczak (Ford Fiesta WRC), który dzięki temu wynikowi obronił 3. miejsce w klasyfikacji punktowej na koniec sezonu, zdobywając tytuł II wicemistrza drugi rok z rzędu.

W klasie VRC3, najwyżej z naszych zawodników zawody ukończył Maciej Mynarski (Honda Civic R3), po problemach technicznych za metą 14. odcinka, zajmując ostatecznie 6. miejsce w klasie. Dalej, na 8. pozycji do mety dotarł Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), który po wypadnięciu z drogi na 12. próbie musiał skorzystać z systemu superally. Rafał Majka (Honda Civic R3) odpadł z rajdu po wypadku na 9. „oesie”.

Nasi zawodnicy w klasie VRC4, Artur Hazuka (Peugeot 208 R2) i Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), choć podróżowali ze zmiennym szczęściem, to jednocześnie przy tym walczyli między sobą o to, kto stanie na najniższym stopniu podium w klasyfikacji na koniec sezonu. Ostatecznie wyżej rajd ukończył Mariusz Domanus, zajmując 9. miejsce, lecz okazało się to za mało na wyprzedzenie Artura Hazuki w punktacji, który choć zajął dopiero 13. lokatę, mógł cieszyć się ze zdobycia tytułu II wicemistrza w klasie VRC4. Tomasz Ilnicki (Peugeot 208 R2), po solidnym występie zajął 11. pozycję.

W rywalizacji VWRC Trophy, Adam Mendoń (VW Polo WRC 2016) zajął 5. lokatę w pierwszym dla siebie występie w tej klasie. Natomiast w VRC2 na starcie pojawił się Adrian Czarnecki (Hyundai i20 R5), który niestety zakończył przedwcześnie rywalizację wypadając z drogi na 9. próbie przez błąd w opisie trasy.

Za reprezentantami Automobilklubu Polski WRT udział w 13 rundach największego obecnie cyklu mistrzostw rozgrywanych na platformie Richard Burns Rally, Virtual Rally Championship 2018 by VirtualRally.eu. Kończą się one zdobyciem tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji indywidualnej przez Tomasza Wacha i tytułu wicemistrzowskiego w klasyfikacji zespołowej wśród grona 41 drużyn z całego świata do którego przyczynili się wszyscy nasi zawodnicy!

Klasyfikacja zespołowa VRC 2018:
virtualrally.eu/klasyfikacje-vrc/?fbclid=IwAR0nkv0duESEUk1bzpkb7tpwuGeF-Vzo2ZRbFkvFR31UNJD_IDPoiMQUT-g

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button