Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Klubowe
SaabVoyage #Tour de Pologne
4 sierpnia 2020

SaabVoyage #Tour de Pologne

Automobilklub Polski objął patronatem wyprawę „SaabVoyage #Tour de Pologne” rodziny państwa Gabrowskich. Marcin i Agnieszka Gabrowscy, wraz z córkami Julią i Joanną od lat podróżują po Europie. W zimie 2017 dotarli na zimowy Przylądek Północny. W grudniu 2018 dotarli do Murmańska. Tej zimy przekroczyli góry Ural — tym samym przekraczając granicę między Europą i Azją. Mamy nadzieję, że tej zimy uda im się zrealizować plan wyprawy jeszcze dalej na wschód. Sporo zależy od przejezdności granic oraz sytuacji epidemiologicznej. Nasi podróżnicy wierzą, że pojadą. Tymczasem, w okresie letnim realizują swój inny plan.

Kolejnym dużym wyzwaniem jest podróż, dla odmiany w bez śniegu na drogach — dookoła Polski. Po granicach Państwa. Kiedy mierzymy palcem po mapie, nie mamy wrażenia, aby to był dłuższy wyjazd. W praktyce jest to dystans ponad czterech tysięcy kilometrów. Państwo Gabrowscy są wieloletnimi użytkownikami samochodów marki Saab. W tej podróży będzie dzielnie służył… krokodyl — szerzej znany jako Saab 900 Turbo, z 1989 roku. Tym wozem, który nadal jest w dobrym stanie, dzielnie zwiedzali Lazurowe Wybrzeże, Gotlandię, a także Rumuńskie Karpaty w drodze nad Morze Czarne, włącznie z obiema trasami: Transalpiną oraz Transfogaraską.

Taki wyjazd to doskonały powód, aby odwiedzić miejsca, które zawsze mijamy, wracając z dłuższych wyjazdów. Z drugiej strony, zaplanowana trasa prowadzi z dala od dużych skupisk turystów, powalając zachować bezpieczny dystans społeczny.

Start do podróży nastąpił 30-tego lipca. Za to powrót, już po dwóch tygodniach, zakładając jazdę w przeciwnym kierunku do obrotu wskazówek zegara.
Naszym podróżnikom życzymy powodzenia, pięknych wrażeń i udanej wyprawy.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button