Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
I runda Virtual Rally Championship 2018
20 lutego 2018

I runda Virtual Rally Championship 2018

VRC Rallye Automobile de Monte-Carlo by VirtualRally.eu. Niedługo po zmaganiach w prawdziwym Rajdzie Monte Carlo, przyszła również pora na rozpoczęcie rywalizacji na wirtualnych odcinkach, gdzie w pierwszej tegorocznej rundzie Virtual Rally Championship 2018 by VirtualRally.eu nasz zespół wystawił reprezentację 13 zawodników, którzy zmierzyli się ze stawką prawie 300 zawodników z całego świata. Jak i w prawdziwym rajdzie, warunki pogodowe i odpowiedni dobór opon stanowiły duże wyzwanie dla wszystkich startujących zawodników.

Bardzo udany początek sezonu zaliczyli nasi zawodnicy startujący w autach WRC. Wicemistrz ubiegłorocznego sezonu, Tomasz Wach (Hyundai i20 Coupe WRC), pomimo przygody na 2. odcinku specjalnym zakończonej niegroźnym dachowaniem, utrzymywał wysokie tempo, które pozwoliło mu na wywalczenie 2. miejsca w klasyfikacji generalnej rajdu, przegrywając ten arcytrudny rajd o zaledwie 11 sekund. Piotr Walczak (Hyundai i20 Coupe WRC), który zadebiutował w tym rajdzie w barwach naszego zespołu, osiągnął metę rajdu na bardzo wysokim 4. miejscu w „generalce”, tracąc do ostatniego miejsca na podium 15 sekund. Powracający po przerwie, Sebastian Trzeszczkowski (Ford Fiesta WRC), rozpoczął rajd spokojnym tempem, mając na celu głównie dojechanie w całości do mety, ale niestety na przedostatnim „oesie”, po chwili dekoncentracji wypadł z trasy, zostając ostatecznie sklasyfikowanym na 30. miejscu w klasie VRC1.
W klasie VRC2, najlepiej z naszych zawodników rajd rozpoczął Rafał Majka (Ford Fiesta R5, plasując się po 10 próbach na 13. miejscu. Niestety zły dobór opon przed 11. „oesem” spowodował duże straty naszego zawodnika i w efekcie ukończenie zmagań na 47. miejscu w klasie. Dariusz Nowak (Ford Fiesta R5) i Adrian Czarnecki (Hyundai i20 R5), odpadli z rajdu po wypadkach odpowiednio na 5. i 9. odcinku specjalnym. Najwyżej z naszych reprezentantów w VRC2 zawody ukończył Mariusz Furtek, który po wypadku na 6. odcinku, utrzymywał później równe tempo, ostatecznie kończąc rajd na 43. pozycji w klasie.

W klasie VRC3, najlepsze osiągi z naszych zawodników zaprezentował Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), który po spokojnym początku w nowym dla siebie aucie, stopniowo piął się w klasyfikacji i osiągnął metę rajdu na punktowanym 10. miejscu w klasie. Adam Mendoń (Peugeot 207 RC R3T), rozpoczął zawody niestety już od wypadku na 1. odcinku specjalnym, po którym kontynuował jazdę w zawodach, ostatecznie zostając sklasyfikowanym na 24. miejscu w klasie.

Spośród czwórki naszych zawodników w klasie VRC4, najlepiej w „Monte” zaprezentowali się, debiutujący w naszym zespole Mariusz Domanus (Renault Twingo R2 Evo) oraz Kamil Knap (Opel Adam R2), który po przerwie wraca na wirtualne odcinki specjalnie. Pomimo problemów w ostatniej części zawodów, ukończyli zawody na 11. i 13. miejscu, oboje dając do zrozumienia, że mają apetyt na więcej w kolejnych rundach. Paulina Nowak (Opel Adam R2) i Michał Tambor (Opel Adam R2), niestety odpadli z rajdu wskutek problemów technicznych już podczas 4. odcinka.

Z Monte Carlo wywozimy łącznie 30 punktów do klasyfikacji zespołowej , co plasuje nas po pierwszej tegorocznej rundzie na 5. miejscu wśród grona ponad 50 ekip, które zgłosiły się do rajdu. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej w czołowej piątce znajduje się aż dwójka naszych zawodników, którzy z pewnością będą chcieli powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w już nadchodzącym wirtualnym Rajdzie Szwecji!

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button