Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Rajdu Barum – dziesiąta runda Virtual Rally Championship 2018
24 września 2018

Rajdu Barum – dziesiąta runda Virtual Rally Championship 2018

Kolejne zwycięstwo w klasyfikacji zespołowej na wirtualnych odcinkach specjalnych w Virtual Rally Championship by VirtualRally.eu odniosła drużyna Automobilklubu Polski WRT. W zmaganiach na trasach Rajdu Barum towarzyszyła deszczowa pogoda, ale nie zważając jednak na trudne warunki, nasi zawodnicy stanęli na podium w aż 4 klasach!

W klasyfikacji indywidualnej, na 2. stopniu podium „generalki” zawody ukończył Tomasz Wach (Citroën C3 WRC 2017), który pomimo wypadnięcia z drogi na słynnej próbie Semetin i uszkodzeniu zawieszenia, reprezentował bardzo wysokie tempo i ostatecznie stracił jedynie 10 sekund do zwycięzcy!

Na 4. pozycji kolejny nasz zawodnik – Piotr Walczak (Ford Fiesta WRC), który rozkręcając się z odcinka na odcinek osiągnął metę kilkanaście sekund za podium. Z kolei przełamujący w końcu złą passę Jacek Madetko (Ford Fiesta RS WRC 2015), zajął 3. miejsce w klasyfikacji VWRC Trophy przeznaczonej dla aut WRC starszej generacji.

Tymczasem w autach przednionapędowych, w klasie VRC3 bardzo imponujący występ zaliczył Rafał Majka (Honda Civic R3), dominując absolutnie rywalizację w „ośkach”, wygrał z przewagą ponad 3 minut nad kolejnym zawodnikiem! Pozostali nasi gracze w VRC3, Maciej Mynarski (Honda Civic R3) i Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), po problemach na trasie rajdu sklasyfikowani zostali odpowiednio na 8. i 13. miejscu.

W zdecydowanie najliczniej odsadzonej klasie VRC2 solidny wynik osiągnął Michał Czernicki (Ford Fiesta R5), pomimo kilku małych błędów i wypadnięciu z drogi ukończył rajd na 7. pozycji, walcząc o nią aż do ostatnich metrów. Justyna Rajewska (Mitsubishi Lancer Evo X R4), po całkiem obiecującym początku, niestety pożegnała się z szansą na dobry wynik już po wypadku na 3. odcinku – ostatecznie 40. miejsce w klasie.

W VRC4 kolejny rajd na najniższym stopniu podium ukończył Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), który po czystej jeździe przez całe zawody, wykorzystywał błędy swoich rywali i stopniowo awansował w klasyfikacji.

Dla Artura Hazuki (Peugeot 208 R2), tym razem był to mniej udany występ i po próbie dotrzymania tempa czołowym zawodnikom na początku rajdu, zaliczył wypadek na 13. odcinku, po czym został sklasyfikowany na 7. pozycji na mecie zawodów. Natomiast swoje pierwsze punkty w VRC zdobył Tomasz Ilnicki (Peugeot 208 R2), pomimo kilku przygód kończąc rajd na 10. miejscu. Niedaleko za nim, na 12. lokacie sklasyfikowany po uderzeniu w mostek na 7. „oesie” został Adam Mendoń (Opel Adam R2). Michał Tambor (Opel Adam R2), odpadł po wypadku na 3. odcinku.

Po wygraniu rajdu w klasyfikacji zespołowej nasz zespół umocnił się na 2. pozycji w punktacji całego sezonu. Tymczasem w klasyfikacji indywidualnej Tomasz Wach na 3 rundy do końca wciąż pewnie utrzymuje prowadzenie w walce o tytuł mistrzowski. W walce o czołowe pozycje w poszczególnych klasach liczą się również Piotr Walczak (3. miejsce w klasie WRC) i Mariusz Domanus (3. w VRC4). W następnej rundzie Virtual Rally Championship gracze zmierzą się z trasami Rajdu Polski!

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button