Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Rajd Szwecji –  2. runda Virtual Rally Championship
8 marca 2019

Rajd Szwecji – 2. runda Virtual Rally Championship

W wirtualnym odpowiedniku Rajdu Szwecji, który stanowił 2. rundę tegorocznego cyklu Virtual Rally Championship, zespół Automobilklubu Polski WRT zajął 4. pozycję w klasyfikacji zespołowej, tracąc zaledwie kilka punktów do podium. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej z naszych reprezentantów spisali się, Rafał Majka oraz Artur Hazuka, finiszując na miejscach na podium w swoich klasach.

W klasyfikacji generalnej przez nieco ponad połowę rajdu, na prowadzeniu znajdował się Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), lecz niestety pogrzebał on swoją szansę na zwycięstwo po wypadku na 12. odcinku specjalnym. Po skorzystaniu z systemu superally, Tomasz Wach, który po 1. rundzie znajdował się na prowadzeniu w punktacji, tym razem zajął dopiero 28. miejsce w klasie.

W niezwykle zaciętej rywalizacji w najliczniej obsadzonej klasie VRC2, najlepiej z naszych zawodników spisał się Piotr Walczak (Ford Fiesta R5), zajmując 7. lokatę w klasie. Niedaleko za nim, na metę dotarł Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5), który po niegroźnym wypadnięciu z drogi na ostatnim „oesie”, zajął 9. pozycję w klasie. Solidne występy zaliczyli także Adrian Czarnecki (Hyundai i20 R5) i Oskar Maćkowiak (Skoda Fabia R5), kończąc zawody odpowiednio na 15. i 26. pozycji. Z już większymi stratami, sklasyfikowani zostali Adam Mendoń (Skoda Fabia R5) i Justyna Rajewska (Mitsubishi Lancer Evo X R4) – odpowiednio 32. i 40. miejsce w klasie. Jakub Marnik (Citroën DS3 R5), po wypadku wycofał się z rywalizacji.

Bardzo dobry występ w klasie VRC3 odnotował Rafał Majka (Honda Civic R3), po szybkiej jeździe zdobywając najniższy stopień podium! Tymczasem Maciej Mynarski (Honda Civic R3), notując równe czasy przez cały rajd, zajął 6. miejsce. Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), po wypadku zajął 12. pozycję.
W klasie VRC4, także na najniższym stopniu podium, rywalizację ukończył Artur Hazuka (Opel Adam R2). Na punktowanym miejscu do mety dotarł także Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), zajmując 8. lokatę. Nieco już dalsze pozycje zajęli, Michał Tambor (Opel Adam R2) i Tomasz Ilnicki (Opel Adam R2) – odpowiednio 14. i 16. miejsce.

Kolejną areną zmagań w Virtual Rally Championship będzie Rajd Azorów, a tymczasem po 2 tegorocznych rundach, drużyna Automobilklubu Polski WRT plasuje się na 2. stopniu podium w klasyfikacji zespołowej.

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button