Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Rajd Nadwiślański – 3 Runda WRPP
16 czerwca 2021

Rajd Nadwiślański – 3 Runda WRPP

Za nami już 3 runda WRPP 2021 Rajd Nadwiślański! Na liście zgłoszeń widniało 184 kierowców i tylko 62 ujrzało linie mety.
3 rundę WRPP wygrywa Adrian Klimas, zawodnik Killaz Motorsport na mecie okazał się szybszy od Marcina Piękosia z Automobilklubu Polski WRT o 17,57 sekundy. Podium kompletuje Piotr Gazda również zawodnik AP WRT ze stratą 15,72 sekundy do Marcina. Wspaniały rajd w wykonaniu naszych zawodników!
W klasyfikacji generalnej Wirtualnego Rajdowego Pucharu Polski na prowadzeniu umacnia się Adrian Klimas, który zgromadził 90 pkt. Drugie miejsce zajmuje Marcin Piękoś z dorobkiem 55 pkt. trzeci jest Adrian Sadowski, który zgromadził 41 pkt. Adrian nie wziął udziału w 3 rundzie WRPP.
W klasyfikacji zespołowej Killaz Motorsport umacnia się na prowadzeniu z dorobkiem 392 pkt. Drugie miejsce zajmuje zespół Automobilklubu Polski WRT, który zgromadził do tej pory 287 pkt. Podium kompletuje AK-Sport Rookie Rally Team 232 pkt.

Klasę WRC wygrał nie kto inny jak sam Mistrz Polski Adrian Klimas! Adrian nie ma sobie równych i wygrywa 3 zawody z rzędu w cyklu WRPP. Drugie miejsce zajął Michał Kruk ze stratą 53,56 sekundy do lidera. Podium skompletował Maciej Folta niecałe 8 sekund za drugim Michałem. 3 Runda WRPP w klasie WRC nie była udana dla naszych zespołowych zawodników, zarówno Jakub Marnik jak i Piotr Walczak ulegli wypadkom na pierwszym najdłuższym odcinku specjalnym i nie ukończyli zawodów.

Marcin Piękoś zawodnik naszego zespołu wygrywa klasę RC2! Marcin okazał się lepszy od swojego kolegi z zespołu Piotra Gazdy o 15,72 sekundy. Trzecie miejsce na podium przypadło Grzegorzowi Parchańskiemu, który stracił 11,89 sekundy do Piotra. Tuż za Grzegorzem na 4 miejscu zawody ukończył kolejny zawodnik naszego zespołu Marcin Pyszny. Marcin stracił zaledwie 6,48 sekundy do podium. Michał Czernicki również zawodnik AP WRT ukończył rajd na 8 pozycji w klasie. Wspaniały wynik naszych zawodników w tym rajdzie. 4 zawodników w pierwszej dziesiątce klasy. Mamy nadzieję iż do końca sezonu nasi zwodnicy będą prezentować tak dobre tempo. Pozostali kierowcy Adam Mendoń, Oskar Maćkowiak oraz Mariusz-Furtek niestety nie ukończyli zawodów.

Natomiast klasa RC3 to pokaz szybkiej jazdy Rafała Ruszkiewicza z Killaz Motorsport. Rafał pokonał drugiego Szymona Guźlińskiego z Comfix Rally Team o 16,85 sekundy. Na trzecim miejscu zawody ukończył Artur Hazuka! Zawodnik naszego zespołu stracił zaledwie 4,41 sekundy do drugiego miejsca w klasie. Artur rozkręca się z rajdu na rajd i o zaledwie jeden punkt utrzymuje prowadzenie w mistrzostwach! Po piętach depcze mu zwycięzca rajdu Rafał Ruszkiewicz. Drugi z naszych kierowców w tej klasie Tomasz Rajewski niestety odpadł z rywalizacji na pierwszym odcinku specjalnym.

Tymczasem przechodzimy już do klasy RC4, która pada łupem Dawida Kowalskiego z Car Speed Racing RBR Team. Dawid pokonał Jakuba Brodzickiego (IS Racing) o 23,81 sekundy. Trzecia pozycja tym razem dla Michała Ungeheuera (Killaz Motorsport). Michał przegrał z Jakubem o 10,30 sekundy. Nasi zawodnicy tzn. Mariusz Domanus, Justyna Rajewska oraz Piotr Banaszek ukończyli kolejno na 15, 16 oraz 18 miejscu w klasie.

W klasie samochodów historycznych rajd wygrał Mateusz Sznajderski (Killaz Motorsport). Mateusz uzyskał przewagę 17,05 sekundy nad Bartkiem Kowalczykiem z zespołu AK-Sport Rookie Rally Team. Trzecie miejsce zajął kolega zespołowy Bartka, Bartek Dziok, który stracił 23,89 sekundy do drugiego miejsca. Nasi kierowcy w tej klasie Maciej Mynarski, Dariusz Jakubczyk oraz Rafał Majka niestety nie ujrzeli mety 3 rundy sezonu.

Autor Tekstu: Jakub Marnik

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button