Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2024 >>
pwścpsn
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
8. runda Virtual Rally Championship – Rajd Finlandii  2018
15 sierpnia 2018

8. runda Virtual Rally Championship – Rajd Finlandii 2018

Za zawodnikami Automobilklubu Polski WRT start w już 8. tegorocznej rundzie cyklu Virtual Rally Championship by VirtualRally.eu, którą był wirtualny odpowiednik Rajdu Finlandii. Nasi reprezentanci w zmaganiach na tych niezwykle wymagających i bardzo szybkich odcinkach specjalnych uplasowali się na 2. stopniu podium klasyfikacji zespołowej!

Nasz podopieczny w klasie WRC, lider tegorocznej punktacji generalnej, Tomasz Wach (Citroën C3 WRC 2017), pomimo kilku błędów ukończył zawody na 2. miejscu, 13,98s za zwycięzcą. Piotr Walczak (Ford Fiesta WRC) zameldował się natomiast na 4. pozycji, tracąc jedynie 5 sekund do podium. Jacek Madetko (Ford Fiesta RS WRC 2015), rywalizujący w VWRC Trophy, odpadł po wypadku na 14. odcinku specjalnym.

W najliczniej obsadzonej klasie VRC2 najlepiej spisał się Michał Tambor (Skoda Fabia R5), który pomimo dachowania na jednej z prób i problemów z przegrzewającym się silnikiem zdołał ukończyć rajd na solidnym 8. miejscu. Niedaleko za nim, na 12. pozycji uplasował się Adam Mendoń (Citroen C3 R5), debiutujący w nowym dla siebie samochodzie. Rafał Majka (Ford Fiesta R5), przez większość odcinków utrzymywał najszybsze tempo z naszych podopiecznych, lecz niestety wypadek na 14. „oesie” zaprzepaścił jego szansę na dobry wynik. Michał Czernicki (Ford Fiesta R5), po wypadnięciu z drogi na 6. odcinku musiał zrezygnować z dalszej jazdy.

W VRC3, po równej jeździe przez prawie cały rajd, Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T) wypadł z drogi na przedostatnim odcinku specjalnym, co kosztowało go spadek w klasyfikacji na 8. lokatę w klasie. Maciej Mynarski (Honda Civic R3), rozpoczął zmagania bardzo pechowo, już na 2. próbie uszkadzając silnik w swoim samochodzie – po doliczeniu kary za nieukończone odcinki ostatecznie 13. pozycja.

W rywalizacji VRC4, swój najlepszy tegoroczny rajd zaliczył Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), który pomimo problemów z redukowaniem biegów przez sporą część rajdu, zajął 4. miejsce. Artur Hazuka (Peugeot 208 R2), po problemach z odpowiednim ustawieniem samochodu, zaliczył wypadek na 8. odcinku, ostatecznie zostając sklasyfikowanym na mecie na 10. pozycji w klasie. Debiutujący w zespole, Tomasz Ilnicki (Opel Adam R2), niestety nie ustrzegł się błędów i wypadł z drogi na 3. „oesie” – ostatecznie 12. miejsce.

Po kolejnym mocnym występie, w klasyfikacji zespołowej nasza drużyna awansowała na 3. miejsce w punktacji sezonu (na 40 sklasyfikowanych zespołów z całego świata). Natomiast w klasyfikacji indywidualnej, Tomasz Wach wciąż utrzymuje pewne prowadzenie w „generalce”, a Piotr Walczak po zajęciu 4. pozycji w rajdzie znajduje się na najniższym stopniu podium w tabeli. W klasie VRC4, Mariusz Domanus po swoim najlepszym wyniku w tym roku awansował na 5. lokatę. Następne emocje na wirtualnych odcinkach specjalnych w nadchodzącym Rajdzie Niemiec.

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button