Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Rajd Barum – 10 runda Virtual Rally Championship 2019
18 września 2019

Rajd Barum – 10 runda Virtual Rally Championship 2019

Wygraną Automobilklubu Polski WRT w punktacji zespołowej zakończył się wirtualny Rajd Barum, który stanowił już 10. rundę Virtual Rally Championship 2019. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisali się Piotr Walczak, zdobywając najwyższy stopień podium w klasie VRC2 i walczący o tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej Tomasz Wach, który zajął 2. miejsce.

Tomasz Wach (Citroën C3 WRC), przez cały czas trwania rajdu zmieniał się na prowadzeniu z Amerykaninem Tylerem Buck (Ford Fiesta WRC). Pechowa dla naszego kierowcy okazała się 13. próba, na której to popełnił błąd w nawrocie i uszkodził zawieszenie w lewym tylnym kole, przez co na ostatniej pętli zmagań notował słabsze czasy, ostatecznie tracąc 4 sekundy do zwycięzcy.

Popis mądrej i konsekwentnej jazdy zaprezentował Piotr Walczak (Ford Fiesta R5), wygrywając rywalizację w klasie VRC2. Piotr na ostatnich próbach walczył o 1. miejsce z lokalnym zawodnikiem Vojtechem Uhlirem (Skoda Fabia R5), do którego tracił jedynie 0,90s przed końcowym odcinkiem. Błąd Czecha, w wyniku którego odpadł z rajdu, pozwolił odnieść wygraną naszemu zawodnikowi z przewagą 24 sekund nad kolejnym kierowcą, a także objąć prowadzenie w punktacji całego sezonu.

Dalej w VRC2, na 6. pozycji pomimo kilku przygód finiszował Michał Czernicki (Ford Fiesta R5), zdobywając swoje pierwsze punkty w tym roku. Pomimo bardzo dobrego tempa, niestety kolejny nieudany występ zaliczył Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5), zaliczając wypadek na 3. odcinku i ostatecznie po skorzystaniu z systemu superally zostając sklasyfikowanym na 21. miejscu w klasie. Z przygodami podróżowali również Michał Tambor (Mitsubishi Lancer Evo IX R4), Mariusz Furtek (Ford Fiesta R5) i Justyna Rajewska (Skoda Fabia R5), po wypadkach już na początkowych próbach odpadając z rywalizacji.

W VRC3, podium wywalczył Maciej Mynarski (Honda Civic R3), który pomimo wypadnięcia z drogi i sporej stracie czasowej przy powrocie nią, uplasował się na najniższym stopniu podium. Wracający do auta z napędem na przednią oś, Oskar Maćkowiak (Citroen DS3 R3-MAX), zajął wysoką 6. lokatę w klasie. Z kolei na 10. pozycji do mety dojechał Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), zdobywając 1 punkt. Rafał Majka (Honda Civic R3) i Adam Mendoń (Renault Clio IV R3T) po wypadkach sklasyfikowani zostali odpowiednio na 17. i 21. miejscu.

Kolejny krok w kierunku mistrzostwa w VRC4 wykonał Artur Hazuka (Opel Adam R2), który po solidnej jeździe zajął 2. miejsce w klasie. Tuż za podium na 4. pozycji do mety dojechał Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), który także wciąż liczy się w walce o tytuł. Za nimi, na 9. lokacie rajd ukończył Tomasz Ilnicki (Opel Adam R2), zapisując na swoje konto kolejną zdobycz punktową w tym sezonie.

Po zmaganiach na trasach Rajdu Barum zespół Automobilklubu Polski WRT ponownie umocnił się na 2. pozycji w klasyfikacji zespołowej. Tymczasem do zakończenia sezonu pozostały już tylko 3 rajdy, a kolejnym z nich będzie Rajd Niemiec!

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button