Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Rajd Azorów w Virtual Rally Championship
7 kwietnia 2019

Rajd Azorów w Virtual Rally Championship

Po zmaganiach na ośnieżonych wirtualnych odcinkach specjalnych Rajdu Szwecji, kolejną rundą w Virtual Rally Championship był Rajd Azorów. Reprezentanci Automobilklubu Polski WRT rywalizację na szutrowych „oesach”, z panującą na nich bardzo zmienną pogodą i gęstą mgłą ukończyli na 2. stopniu podium klasyfikacji zespołowej. Natomiast miejsca na podium w poszczególnych klasach zajęło aż 3 naszych zawodników.

W klasyfikacji generalnej, po nieudanym poprzednim rajdzie, Tomasz Wach (Citroën C3 WRC) tym razem walczył zaciekle o wygraną aż do ostatniego odcinka, ostatecznie jednak zajmując 2. miejsce ze stratą 2,67s do zwycięzcy. Na 17. pozycji w klasie, zawody ukończył jadący autem WRC w starszej specyfikacji Jacek Madetko (Ford Fiesta RS WRC 2015). Jakub Marnik (Citroën C3 WRC) zaliczył wypadek na 12. próbie, na której panowała gęsta mgła – ostatecznie 27. miejsce w klasie.

W VRC2 kolejny bardzo dobry występ zaliczył Piotr Walczak (Ford Fiesta R5), stając na najniższym stopniu podium i po dotychczasowych 3 rundach plasuje się na pozycji wicelidera punktacji klasy. Marcin Pyszny (Ford Fiesta R5) po kilku przygodach na trasie po których awarii uległ dyferencjał w jego samochodzie zajął 7. lokatę. Justyna Rajewska (Skoda Fabia R5) zajęła 17. miejsce, osiągając tym samym swój najlepszy tegoroczny rezultat. Najmłodszy zawodnik w naszym zespole, wciąż nabierający doświadczenia Oskar Maćkowiak (Skoda Fabia R5) ukończył rajd na solidnym 21. miejscu. Adam Mendoń (Skoda Fabia R5) po wypadku zajął 57. lokatę, natomiast Michał Czernicki (Ford Fiesta R5) po wypadku odpadł z rywalizacji na 6. odcinku specjalnym.

 

W samochodach z napędem na jedną oś w klasie VRC3, najwyżej z naszych reprezentantów zawody ukończył Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T) zajmując 5. miejsce. Maciej Mynarski (Honda Civic R3) i Rafał Majka (Honda Civic R3) po wypadkach i skorzystaniu z systemu superally sklasyfikowani zostali odpowiednio na 8. i 9. pozycji w klasie.

Tymczasem najlepiej w VRC4 spisał się Artur Hazuka (Opel Adam R2) kończąc rajd zaledwie 12 sekund za zwycięzcą klasy i zajmując 2. stopień na podium. Niedaleko za nim, na 4. pozycji do mety dotarł Mariusz Domanus (Peugeot 208 R2), dla którego jest to najlepszy wynik w tym sezonie. Już poza strefą punktową sklasyfikowani zostali Tomasz Ilnicki (Peugeot 208 R2) i Michał Tambor (Opel Adam R2), kolejno 13. i 27. miejsce.

Kolejnym startem reprezentantów Automobilklubu Polski WRT w Virtual Rally Championship będzie Rajd Korsyki!

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button