Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Modele
Półfinał Rajdowego Lata w Mieście za nami
2 sierpnia 2017

Półfinał Rajdowego Lata w Mieście za nami

W dniach 29-30 lipca 2017 roku, rozegrany został półfinał Rajdowego Lata w Mieście 2017.

Półfinał V edycji akcji mającej na celu promocję modelarstwa oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu został zorganizowany przez firmę ATA, Automobilklub Polski oraz Centrum Handlowe Blue City. Miejscem rywalizacji ponownie zostało wspomniane powyżej centrum handlowe, które jak zawsze, z ogromną radością ugościło wszystkich zawodników Rajdowego Lata w Mieście 2017.

Tegoroczny półfinał Rajdowego Lata w Mieście dostał dodatkowe wsparcie od Banku Citi Handlowy, Pizzy Hut oraz producenta najlepszej polskiej czekolady – E. Wedel.

Impreza pod specjalnym patronatem firmy Kia – organizatora Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Lotos Race została rozegrana na dwóch płaskich torach dla modeli zdalnie sterowanych, których konfiguracja była naprawdę wyjątkowa oraz dwóch dużych torach slotcarowych firmy Carrera. Tak jak zawsze, fundamentem torów RC była specjalna wykładzina, która w połączeniu z bandami wyposażonymi w rzepy pozwalała osiągnąć doskonałe prędkości, a co za tym idzie  niewyobrażalne czasy!

Na ich powierzchni można było znaleźć zarówno techniczne zakręty jak i „zdradzieckie” proste. Mimo pozornie trudnej konfiguracji, tory nadawał się idealnie do nauki jazdy oraz do podnoszenia swoich umiejętności przez półfinalistów akcji Rajdowego Lata w Mieście 2017, stanowiących czołówkę spośród wszystkich uczestników uczestniczących w tej imprezie w pierwszym miesiącu wakacji, tj. w lipcu. Należy podkreślić, iż ilość uczestników, która wzięła udział  w I połowie całego projektu Rajdowe Lato w mieście przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Otóż w samym lipcu udział wzięło już ponad 1700 osób! Ciekawostką jest fakt, że wszyscy uczestnicy biorący udział w naszej imprezie zgłaszali się indywidualnie: sami lub z rodzicami a nie w zorganizowanych grupach wycieczkowych.

Trzeba przyznać, że młodzi adepci pierwszej w Polsce Szkoły RC prowadzonej przez zespół ATA Racing Team radzili sobie fenomenalnie! Szybkość z jaką przyswajali wiedzę przekazywaną przez wykwalifikowanych instruktorów była niesamowita.

Sam półfinał rozpoczął się w sobotę o godzinie 10:00. To właśnie wtedy udostępniono tory dla modeli RC oraz tory slotcarowe. Ponadto, każdy z uczestników tej zabawy otrzymał imienną „Kartę Zawodnika”. Zawierała ona tabelkę z miejscem na 4 czasy – tor RC i tor slotcarowy przy fontannie oraz tor RC i tor slotcarowy przy sklepie firmy ATA, na poziomie +3. Celem zawodników było wykręcenie jak najlepszych czasów przy jak najmniejszej liczbie błędów. Po uzyskaniu wyniku, instruktor wpisywał uzyskany czas do tabelki i potwierdzał go przysłowiową parafką. Dla jednych był to duży stres, wiedząc, że ich wyczyny są bacznie obserwowane przez niejednokrotnie rodziców jak i odwiedzających centrum handlowe. Dla innych osób stanowiących większość było to wręcz spełnienie dziecięcych marzeń, które po wielu latach udało się zrealizować! Modele pokonywały kolejne okrążenia a temperatury silników osiągały zawrotne wartości. W pewnym monecie były one tak wysokie, że trzeba było robić przerwę na ich ochłodzenie. Rywalizacja o miejsce w wielkim finale, który odbędzie się w ostatni weekend sierpnia oraz fantastyczne nagrody była naprawdę pasjonująca.

Półfinałowe zawody Rajdowego Lata w Mieście 2017 wpisały się w sposób bardzo pewny i zdecydowany w ramy imprez organizowanych przez firmę ATA – poziom był bardzo wysoki a ilość radości oraz uśmiechów przekraczała wszelkie limity!

Impreza zakończyła się rozdaniem nominacji do wielkiego finału Rajdowego Lata w Mieście oraz pamiątkowych nagród rzeczowych, które na pewno będą przypominać o tym niezwykłym evencie.

RLwM wyniki

galeria Galeria

Więcej informacji o nadchodzących zawodach: www.zawody-rc.pl

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button