Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Podsumowanie Virtual Rally Championship 2017
2 stycznia 2018

Podsumowanie Virtual Rally Championship 2017

Najważniejsze mistrzostwa organizowane w świecie wirtualnych rajdów, czyli Virtual Rally Championship 2017 by WirtualneRajdy.pl dotarły na metę tegorocznej rywalizacji wraz z końcem Rajdu Australii, który stanowił ostatnią rundę. Po sezonie składającym się z 18 rajdów, naszemu zespołowi udało się ukończyć zmagania na bardzo wysokim 5. miejscu w klasyfikacji zespołowej, gdzie łącznie sklasyfikowano aż 52 zespoły. Tegoroczne mistrzostwa przyniosły nam także tytuł wicemistrzowski w klasyfikacji indywidualnej, wywalczony przez Tomasza Wacha (Hyundai i20 Coupe WRC), który walczył o mistrzostwo aż do ostatniego odcinka specjalnego Rajdu Australii.

 

Naszemu zawodnikowi walczącemu o tytuł w klasyfikacji generalnej Rajd Australii niestety nie układał się po jego myśli i po 15 odcinkach specjalnych tracił 20 sekund do drugiego pretendenta w walce o tytuł, Jurka Bogdanowicza. Próbując odrabiać straty, Tomek wypadł z trasy na kolejnej próbie i po poniesieniu dużej straty czasowej przekreśliło to jego szansę na zwycięstwo w rajdzie. Jednak nie był to koniec emocji, gdyż jeszcze ostatnią nadzieją na wygranie tytułu w „generalce” przez naszego zawodnika było zdobycie na dodatkowo punktowanym ostatnim odcinku w zawodach Power Stage o 3 punkty więcej niż jego główny rywal. Niestety pomimo wygrania tego odcinka, Tomasz odrobił tylko 1 punkt i ostatecznie zakończył sezon z tytułem wicemistrzowskim, przegrywając mistrzostwo o 2 (!) punkty.

Na pocieszenie, w końcowej punktacji klasy VRC1, gdzie klasyfikowane były wyłącznie auta kategorii WRC, a także nie były pod uwagę brane punkty zdobywane na odcinkach typu Power Stage, Tomasz Wach, zremisował punktowo ze swoim największym rywalem i dzięki temu mógł cieszyć się tytułem mistrzowskim w tej klasie.

Do Rajdu Australii, w jak zwykle najbardziej obsadzonej klasie VRC2 przystąpiło 5 naszych zawodników. Na początku rajdu, najlepiej radzili sobie Adrian Czarnecki (Hyundai i20 R5) i Michał Tambor (Peugeot 207 S2000 Evo Plus), zajmując po 4 odcinkach odpowiednio 16. i 18. miejsce, poważnie liczyli się w walce o punkty. Niestety na 5. próbie obaj zaliczyli wypadki i nie ukończyli zawodów. Na tym samym odcinku z rywalizacji wycofał się jedyny w tym rajdzie nasz reprezentant w aucie grupy N, Dariusz Nowak (Subaru Impreza N14 N4), który już na wcześniejszej pętli narzekał na problemy techniczny w swoim aucie przez które otrzymał 50 sekund kary za zbyt późny wyjazd z serwisu. Mariusz Furtek (Ford Fiesta R5), niestety rozbił swoje auto na 12. próbie, zajmując do tego czasu 21. miejsce w klasie i po jego wypadku w klasie VRC2 pozostał nam już tylko Tomasz Rajewski (Ford Fiesta R5). Tomasz po 12 „oesach” zajmował 17. miejsce w klasie, lecz niestety na kolejnej próbie wypadł z trasy i nie ukończył zawodów.

 

Z bardzo dobrej strony w ostatniej tegorocznej rundzie pokazał się startujący w klasie VRC3 Rafał Majka (Honda Civic Type R(FN2) R3). Od początku rajdu liczył się w walce o czołowe pozycje w klasie i po 12 odcinkach specjalnych zajmował 3. miejsce. Pechowa niestety okazała się dla niego 13. próba, na której rozbił swoje auto i niestety nie udało mu się przekuć świetnego tempa w końcowy rezultat na mecie. Pokazał jednak tym samym przy okazji tego rajdu kolejny raz, że w kolejnym sezonie może być on jednym z czołowych zawodników w klasie VRC3.

W klasie VRC4 do startu w rajdzie przystąpiła także jedna z naszych reprezentantek, Paulina Nowak (Opel ADAM R2). Wraz z upływem rywalizacji, Paulina przy równej jeździe stopniowo awansowała w klasyfikacji i pomimo wypadku na 13. próbie ukończyła zmagania na punktowanym 9. miejscu w klasie.

Podsumowując Virtual Rally Championship 2017 by WirtualneRajdy.pl nasi zawodnicy zdobywali punkty do klasyfikacji zespołowej w każdym tegorocznym rajdzie, w wyniku czego udało nam się wywalczyć w tym sezonie wysokie 5. miejsce wśród zespołów. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej łącznie aż 7 z 18 rund kończyło się zwycięstwem naszego zawodnika w „generalce”, Tomasza Wacha, co ostatecznie pozwoliło nam cieszyć się z tytułu wicemistrzowskiego w klasyfikacji generalnej w obecnie największych mistrzostwach wśród rajdów wirtualnych organizowanych przez portal WirtualneRajdy.pl.

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button