Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Podsumowanie sezonu OLD RALLY 2017 – AP WRT
1 listopada 2017

Zakończyło się OLD RALLY 2017 – szósty już sezon pucharu organizowanego przez czeski portal brnoracingteam.webnode.cz/ którego zamysłem jest ściganie się w 3 klasach skupiających samochody rajdowe z lat ’70. ’80. i ‘90-tych – grupę B, A oraz klasę C (połączone H2 i H4).

W klasyfikacji zespołowej Automobilklub Polski WRT wywalczył świetne drugie miejsce z dorobkiem 502 punktów, zaznaczyć trzeba że na biorących udział 39 teamów punktowało 28
1. BRNO Racing Team – 741 pkt
2. AUTOMOBILKLUB POLSKI WRT – 502 pkt
3. IF Motorsport – 403 pkt

W klasyfikacji generalnej Pucharu Vice-mistrzem został nasz reprezentant, Tomasz Wach (Ford RS200 i Lancia 037) – 162 pkt., któremu do zwycięzcy Libora Tomecka przez wypadek w ostatniej rundzie zabrakło jedynie 4 punktów do tytułu mistrzowskiego, nie mniej jednak gratulujemy pasjonującej walki przez cały sezon głównie za kierownicami aut grupy B!

W Grupie B analogicznie ta sama sytuacja, tytuł vice-mistrza zdobywa Wach zaraz za Tomeckiem… AP WRT w Grupie B. zespołowo na miejscu 3-cim!
W Grupie A bliźniaczymi Subaru Imprezami 555 startowali Dariusz i Paulina Nowakowie, odpowiednio na 13. i 20. miejscu na koniec sezonu. Na 34. miejscu w grupie sklasyfikowany został niestartujący od samego początku sezonu Adam Mendoń. AP WRT w Grupie A na miejscu 3-cim!

W Grupie C (połączone H4 i H2) Trzecie miejsce na koniec sezonu wywalczyła Justyna Rajewska – 131 pkt (Fiat Abarth 131) na sklasyfikowanych 17-tu zawodników, a zespół AP WRT ukończył z tytułem mistrzowskim w grupie C! i dorobkiem 249 punktów. Na czwartej pozycji zameldował się Tomek Rajewski – 118pkt (Fiat 125p i Skoda 130RS) Na 9-tym miejscu sklasyfikowany został Rafał Majka (Renault 19 Gordini) z dorobkiem 21 punktów.
Pełna klasyfikacja pod linkiem: docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vRzQkq1Xbav042u-EZsW3KbLEEAoAakxJdcdYgLlYduaSKe7gROE5SQ1jAakta3T6DL-9dIJJ6GbsXK/pubhtml#

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do szykowanego już sezonu OLD Rally 2018!