Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Podsumowanie czwartej rundy Virtual Rally Championship 2018
27 kwietnia 2018

Podsumowanie czwartej rundy Virtual Rally Championship 2018

Kolejnym przystankiem w tegorocznej rywalizacji na wirtualnych odcinkach specjalnych w Virtual Rally Championship 2018 by VirtualRally.eu był Rajd Korsyki, podczas którego nasi zawodnicy ukończyli zawody w klasyfikacji zespołowej tuż za podium, na wysokim 4. miejscu.

W najmocniejszych autach klasy WRC na starcie stawiła się dwójka naszych reprezentantów, Tomasz Wach (Hyundai i20 Coupe WRC) i Piotr Walczak (Hyundai i20 Coupe WRC). Tomasz kolejny raz stoczył zacięty bój o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej rajdu, przegrywając jedynie o 9,57 sekundy, zajął ostatecznie 2. miejsce! Dla Piotra szanse na dobry wynik zostały niestety zaprzepaszczone na 4. próbie, na której popełnił błąd i zaliczył wypadek. Po skorzystaniu z systemu Superally ukończył zawody na 20. pozycji w klasyfikacji generalnej.

W klasie VRC2, najlepiej z naszych zawodników poradził sobie Rafał Majka (Ford Fiesta R5), który konsekwentną jazdą osiągnął metę zawodów na 11. miejscu w klasie. Na 18. pozycji w VRC2 sklasyfikowany został Mariusz Furtek (Citroen DS3 R5). Adam Mendoń (Ford Fiesta R5), po problemach technicznych zmuszony został do wycofania się z rywalizacji już na 2. odcinku specjalnym.
Z bardzo dobrej strony w klasie VRC3 zaprezentował się nasz nowy zawodnik – Maciej Mynarski (Honda Civic Type R(FN2) R3). Po solidnej jeździe, ukończył rajd na bardzo dobrym 5. miejscu w klasie i zaliczył tym samym swój najlepszy występ w tym sezonie. Drugi nasz zawodnik w tej klasie, Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), po spokojnym rozpoczęciu rajdu, niestety już na 2. „oesie” próbując pokręcić tempo wypadł z drogi i uderzył w betonowy słup.

Z rajdu na rajd, coraz lepiej w klasie VRC4 radzi sobie Mariusz Domanus (Renault Twingo R2 Evo). Prezentując równe tempo, Mariusz stopniowo awansował w klasyfikacji, kończąc rajd na 6. miejscu w klasie. Kolejny debiutant w naszym zespole w tym rajdzie, Artur Hazuka (Opel Adam R2), utrzymał na początku rajdu tempo zbliżone do Mariusza, lecz niestety na 7. próbie miał wypadek. Dla Michała Tambora (Opel Adam R2), rajd zakończył się niestety po wypadku już podczas 1. odcinka.

Wyniki naszych reprezentantów pozwoliły nam na zdobycie 48 punktów do klasyfikacji zespołowej, co przełożyło się na 4. miejsce wśród w zespołów w tej rundzie. W punktacji całego sezonu nasz zespół również plasuje się na 4. miejscu (na 37 sklasyfikowanych zespołów), licząc się poważnie w walce o podium. Natomiast w punktacji indywidualnej na najwyższej pozycji z naszych zawodników znajduje się Tomasz Wach, utrzymując się na 2. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button