Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2024 >>
pwścpsn
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Podsumowanie 2. rundy Virtual Rally Championship 2018
12 marca 2018

Podsumowanie 2. rundy Virtual Rally Championship 2018

Za naszym zespołem udział w 2. tegorocznej rundzie największego cyklu w środowisku wirtualnych rajdów – Virtual Rally Championship by VirtualRally.eu, którą był Rajd Szwecji. Na śnieżnych odcinkach specjalnych nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, wywalczając w klasyfikacji zespołowej najniższy stopień podium!

Największy dorobek punktowy dla naszego zespołu dostarczył Tomasz Wach (Hyundai i20 Coupe WRC), który przez cały czas trwania zawodów utrzymywał się w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, kończąc ostatecznie rajd na 2. miejscu, stracił zaledwie 5 sekund do zwycięzcy! Piotr Walczak (Hyundai i20 Coupe WRC), na większości prób notował czasy pozwalające mu plasować się na 10. miejscu w klasie VRC1, lecz niestety na 17. odcinku zaliczył wypadek i odpadł z rajdu.

W najmocniej obsadzonej klasie VRC2 najwyżej z naszych zawodników rywalizację ukończył Rafał Majka (Ford Fiesta R5), dojeżdżając do mety na 16. pozycji. Na uwagę zasługuje również 29. miejsce absolutnego debiutanta, Wojciecha Wysoty (Ford Fiesta R5), który zadebiutował w tym rajdzie w naszych barwach. O dużym pechu może mówić Mariusz Furtek (Skoda Fabia R5), który na ostatnim „oesie” wypadł z trasy, co kosztowało go spadek o 6 pozycji na 33. miejsce w klasie na koniec zawodów. Niestety tuż za półmetkiem rajdu, przez problemy techniczne zmuszeni do wycofania zostali kolejno Dariusz Nowak (Ford Fiesta R5) i Adrian Czarnecki (Hyundai i20 R5).

W klasie VRC3 najwyżej sklasyfikowany został Adam Mendoń (Renault Clio IV R3T), który po kilku problemach i wypadku zaliczonym na 4. odcinku specjalnym, ostatecznie ukończył rajd na 22. pozycji w klasie. Drugi nasz reprezentant w VRC3, Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), podróżując ze zmiennym szczęściem, ostatecznie odpadł z rajdu na przedostatniej próbie wskutek problemów technicznych.

Z bardzo dobrej strony w klasie VRC4 zaprezentował się Michał Tambor (Opel Adam R2), rozpoczynając od wygrania 1. odcinka specjalnego, następnie utrzymywał równe tempo, osiągając metę rajdu Szwecji na 4. pozycji w klasie. Mariusz Domanus (Renault Twingo R2), poprawił swój wynik z Monte Carlo, tym razem kończąc zmagania „oczko” wyżej, na 10. miejscu w klasie. Paulina Nowak (Opel Adam R2), po wypadku na przedostatniej próbie, sklasyfikowana została na 15. miejscu w klasie.

Po Rajdzie Szwecji w klasyfikacji zespołowej całego sezonu utrzymujemy się na 5. miejscu. Natomiast w punktacji indywidualnej, najwyżej z naszych zawodników plasują się Tomasz Wach i Piotr Walczak, odpowiednio na 2. i 8. pozycji w klasyfikacji generalnej. Po udanym występie w Szwecji, Michał Tambor awansował na 7. miejsce w klasie VRC4. Kolejne zmagania na wirtualnych odcinkach specjalnych w zbliżającym się Rajdzie Azorów!

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button