Imprezy

Klubowe
Marczyk zwycięzcą Rajdu Barbórka i Karowej
2 grudnia 2023

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali Kryterium Karowa, zamykające 61. Rajd Barbórka. Załoga prowadząca Skodę Fabia RS Rally2 pokonała Michała Ratajczyka i Jędrzeja Szcześniaka (Skoda Fabia Rally2) oraz braci Jarosława i Marcina Szejów (Skoda Fabia).

Kiedy do zakończenia rywalizacji pozostało już tylko dziesięciu zawodników, wydawało się, że w tym roku pierwszoplanową rolę odegra na Karowej… pogoda. Zaczął padać dosyć intensywny śnieg i w efekcie na pozycji lidera przez długi czas utrzymywali się Jakub Matulka i Daniel Dymurski w Fordzie Fiesta Rally3 Evo. Daniel Dymurski wie dokładnie, jak smakuje podium na Karowej, bo przez wiele lat pilotował Tomasza Kuchara, który przed dekadą wygrywał Kryterium Asów seryjnie.

W końcu to zrobił! Miko Marczyk Królem Karowej

Miko Marczyk (Automobilklub Polski) i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabia RS Rally2 wygrali 61. Rajd Barbórka. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajęli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 EVO), tracąc do zwycięzców nieco ponad 2 sekundy. Trzecią pozycję rzutem na taśmę zdobyli Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (Skoda Fabia Rally2 EVO).