Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Klubowe
Spotkanie w Klubie z Andrzejem Sochackim
6 marca 2017

Spotkanie w Klubie z Andrzejem Sochackim

W siedzibie Automobilklubu Polski odbyło się spotkanie z podróżnikiem, globtroterem i fotografem, członkiem AP – Andrzejem Sochackim,
który zakończył swoja kolejną wyprawę.

Dziennikarzy i zaproszonych gości powitał Prezes Automobilklubu, Romuald Chałas, który zapoznał zebranych z historią powstania nowej, oddanej do użytku w grudniu 2015 roku, siedziby naszego Klubu.

Przewodniczący Zespołu Historycznego, Stanisław Szelichowski  opowiedział z kolei o klubowej Bibliotece, w której przechowywane są zbiory z ponad 107-letniej działalności naszego Stowarzyszenia. Zapowiedział też zorganizowanie na Autodromie AP wystawy historycznych pojazdów.

Następnie głos zabrał gość honorowy spotkania, Andrzej Sochacki, który podzieli się z zebranymi swoimi wrażeniami z ostatnio odbytej podróży dookoła Afryki. Tematem przewodnim wyprawy było odnalezienie śladów polskich kombatantów z okresu II wojny światowej. Podczas podróży samochodem Toyotą Corollą w przeciągu 10 miesięcy odwiedził 40 krajów pokonując trasę liczącą kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

Afryka była kolejnym z kontynentów, które objechał podróżnik. Wcześniej pokonał trasę wokół Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, Europy oraz Australii.

Swoją opowieść Andrzej Sochacki udokumentował zdjęciami, można było także obejrzeć Toyotę Corollę, którą podróżował oraz motocykl Harley-Davidson. Podróżnik wybiera się w latach 2018-19 na ostatni etap swojej wyprawy – tym razem ma zamiar objechać dookoła Azję.

W spotkaniu uczestniczyła Kinga Hydzik z firmy Carolina Toyota Wola, która udostępniła Andrzejowi Sochackiemu samochód – model Corolla z 2004 roku, z silnikiem 1.4 o mocy 97 KM. Jak zapewnił globtroter – spisywał się on znakomicie i po przejechaniu tak długiego dystansu w całości powrócił pod siedzibę Automobilklubu Polski.

23 lutego 2017

Uprzejmie zapraszam na konferencję w dniu 2 marca 2017 r. o godz. 11.00 w siedzibie Automobilklubu Polski w Warszawie przy ul. Powstańców Śląskich 127, z członkiem naszego Klubu – Andrzejem Sochackim z zamiłowania podróżnikiem, globtroterem i fotografem – a z zawodu dziennikarzem, który podzieli się z Państwem swoimi wrażeniami z ostatnio odbytej podróży dookoła Afryki.

Tematem przewodnim wyprawy było odnalezienie śladów polskich kombatantów z okresu II wojny światowej. Podczas podróży samochodem Toyotą Corollą w przeciągu 10 miesięcy odwiedził 40 krajów pokonując trasę liczącą kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

Afryka była kolejnym z kontynentów, które objechał podróżnik. Wcześniej pokonał trasę wokół Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, Europy oraz Australii.

Podczas spotkania opowiemy także o działalności i osiągnięciach Automobilklubu Polski. Zaprosimy do zapoznania się z naszą klubową Biblioteką w której przechowujemy zbiory ze 107-letniej tradycji naszego Stowarzyszenia.

Z poważaniem,

Romuald Chałas
Prezes Automobilklubu Polski

         

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button