Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Kierowcy WRT AP w Rajdzie Finlandii
18 sierpnia 2017

Kierowcy WRT AP w Rajdzie Finlandii

W Virtual Rally Championship 2017 by WirtualneRajdy.pl, po zmaganiach w domowym Rajdzie Polski przyszła pora na zmierzenie się z olbrzymimi prędkościami i dalekimi lotami w Rajdzie Finlandii. Nasz reprezentant, Tomasz Wach, stoczył kolejną dużą batalię o zwycięstwo z liderem cyklu, gdzie każda sekunda straty mogła przekreślić szansę na ostateczny sukces. Po 21 odcinkach specjalnych Tomek tracił 1,15s do pierwszego miejsca, lecz błąd popełniony przez niego tuż przed metą kolejnej próby sprawił, że jego strata wzrosła do 7 sekund, których już nie był w stanie odrobić na ostatnich odcinkach. Coraz śmielej w autach WRC radzą sobie pozostali nasi zawodnicy w tej klasie, Adrian Czarnecki i Michał Tambor. Adrian, podtrzymuje tendencję wzrostową po Rajdzie Polski i tym razem zameldował się na 9. miejscu w klasie RC1. Michał, pomimo kilku przygód, utrzymywał się na 20. miejscu w klasyfikacji generalnej przed startem do 21. odcinka specjalnego, niestety jego szanse na poprawienie pozycji przekreślił wypadek na tej próbie.

Cóż powiedzieć, gdy samochodem grupy N próbuje się nawiązywać walkę z samochodami klasy R5 w tak szybkim rajdzie, jak Rajd Finlandii – łatwo z pewnością nie jest. Tymczasem Tomasz Rajewski, za kierownicą Subaru Imprezy N14, w bardzo silnie obsadzonej klasie VRC2 wywalczył 13. pozycję na mecie w teoretycznie dużo wolniejszym aucie. Tym samym, Tomek okazał się być najszybszym zawodnikiem w aucie grupy N. O dużym pechu mogą mówić nasi dwaj pozostali zawodnicy w Subaru, którzy jak najszybciej chcą zapomnieć o tym rajdzie i myślami są już przy przygotowaniach do kolejnej imprezy. Dariusz Nowak, rozbił swoje auto już na 2. odcinku specjalnym, uderzając niewidoczny kamień podczas cięcia. Natomiast nabierający dopiero doświadczenia, Adam Mendoń, zaliczył wypadek podczas 4. próby. Jedyny nasz podopieczny za kierownicą auta klasy R5, Mariusz Furtek, również nie zaliczył tego rajdu do udanych, rozbijając się na 6. odcinku specjalnym.

W klasie VRC4, nasza zawodniczka, Paulina Nowak za kierownicą Opla Adama R2, rozpoczęła rajd od 14. pozycji w klasie na 1. odcinku specjalnym, lecz wraz z upływem rajdu stopniowo awansowała i ostatecznie ukończyła rajd na 9. miejscu w klasie. Tym samym, z Rajdu Finlandii wywozimy łącznie 28 punktów do klasyfikacji zespołowej, które pozwoliły nam na zajęcie 4. pozycji wśród zespołów w tej rundzie. W klasyfikacji zespołowej całego sezonu utrzymujemy się na 6. miejscu, natomiast w klasyfikacji indywidualnej naszym najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem pozostaje Tomasz Wach, plasując się na pozycji wicelidera tabeli.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button