Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Klubowe
Jesienny Piknik dla fanów koni. Nie tylko tych mechanicznych
18 października 2022

Jesienny Piknik dla fanów koni. Nie tylko tych mechanicznych

Tor Wyścigów Konnych Służewiec oraz Automobilklub Polski zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. W niedzielę, 23 października tysiące legendarnych koni mechanicznych zaparkują obok tych prawdziwych. Na Jesiennym Pikniku zamykającym sezon wyścigów konnych po prostu trzeba być.
W programie imprezy znalazło się wiele atrakcji zarówno dla miłośników gonitw jak i fanów klasycznej motoryzacji. Emocji dostarczą gonitwa z serii Women Power Series, Nagroda Porównawcza i Nagroda Mokotowska. Równolegle goście pikniku będą mogli podziwiać oldtimery biorące udział w Zlocie Aut Klasycznych Tetzlaff Classic Car oraz prawdziwe perełki z wystawy Automobilklubu Polski.

Polacy kochają samochody tak, jak niegdyś kochali konie. Nawet w okresie niepewności, kiedy ideologia była przeciwna motoryzacji, śpiewano piosenki, organizowano spektakle i popularyzowano w filmie wszystko, co tylko przypominało samochód bądź motocykl. Mimo, że czas ten odszedł w zapomnienie, jedno nadal pozostaje niezmienne. – sympatia dla tych pojazdów.

Nie sposób przejść obojętnie obok Fiata, którym jeździł filmowy „Czterdziestolatek” czy Poloneza, za kierownicą którego zasiadał porucznik Borewicz w serialu „07 zgłoś się”. Nie zabraknie też samochodów amerykańskich, dysponujących potworną mocą. Porównamy je z wybranymi autami europejskimi: BMW i Porsche.
Pokażemy, jak surowy klimat w północnej Europie kształtował konstrukcję SAAB-a. Udowodnimy, że włoski Fiat 125 i krajowy Fiat 125p – to dwa różne samochody. Za sprawą skuterów Osa wrócimy do wiosennych i letnich wypadów za miasto. Przypomnimy, jakie samochody sportowe były dostępne na rynku tuż po transformacji ustrojowej. A kiedy otworzymy maskę GMC, damy Państwu ołówek i spróbujemy swobodnie postawić go na pracującym silniku.

Miłośnicy koni mechanicznych będą mogli zobaczyć około 30 prawdziwych klasyków, które na stałe wpisały się w historię polskiej i światowej motoryzacji. Od przedwojennego Opla P4 do dynamicznego Seicento Schumacher. Od kultowego FSO Polonez „Borewicz” do FSO Warszawa z filmu „Nie lubię poniedziałku”.
Zagraniczne produkcje będą reprezentowane przez takie oldtimery jak Chevrolet pick-up z 1949 roku, czy siejąca postrach w czasach PRL-u czarna Wołga.

PROGRM JESIENNEGO PIKNIKU
11:00 – start imprezy
12:00 – pierwsza gonitwa
16:00 – ostatnia gonitwa

Bilety dostępne są za pośrednictwem platformy eBilet: www.ebilet.pl/sport/pozostale/wyscigi-konne/
Wstęp bezpłatny dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Wejście dla publiczności bramą od ulicy Puławskiej.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button