Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

5 lutego 2017

January 2017

 

25 załóg stawiło się na starcie pierwszej tegorocznej imprezy Komisji Sportów Popularnych i Turystyki. Lutowy January 2017 rozpoczął cykl rajdów „Nawigacyjne Bemowo”. Było mroźno, trasa choć z pozoru bardzo prosta, sprawiła niektórym trochę kłopotów. Próby sprawności wykonywane były na śniegu, lodzie, podczas opadów śniegu. Czyli w warunkach, których kierowcy mogą się spodziewać o tej porze roku. A najlepiej swoje umiejętności zimowej jazdy sprawdzać na zamkniętym terenie. To był bardzo dobry trening, przed jazdą po zmiennej nawierzchni w normalnym ruchu drogowym.

Tak liczna frekwencja na pierwszej imprezie ucieszyła organizatorów, a jeszcze bardziej ucieszyło to, że wszyscy, choć nieco zmęczeni, jednak zadowoleni dotarli do mety imprezy. Jak to na naszych imprezach bywa, przed rozdaniem nagród trwały dyskusje omawiające zawiłości pokonywania trasy. I wreszcie oficjalne wyniki i rozdanie nagród. Można śmiało powiedzieć, że „było na bogato”. Patronat honorowy nad całym cyklem Burmistrza Dzielnicy Bemowo, pana Michała Grodzkiego, zaowocował okazałymi pucharami i okolicznościowymi medalami. Nikt nie wyszedł z imprezy bez uhonorowania. Do tego jeszcze vouchery na zakupy akcesoriów samochodowych w klubowym sklepie, losowane vouchery na rabatowe ubezpieczenia komunikacyjne oraz vouchery na naszą następną imprezę „Zamieć 2017„.
A ta już za dwa tygodnie – 19 lutego br. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Zabierzcie ze sobą rodziny i znajomych!

 

  Galeria zdjęć

Wyniki indywidualne

Wyniki zespołowe

Wyniki prób SZ

 


02 lutego 2017

 

Szkolenie przedrajdowe

Lista zgłoszeń

Lista startowa

Próby sprawności SZ1 SZ2

 

Program Imprezy:
Niedziela 05.02.2017r.
09:15 przyjęcie uczestników w siedzibie Automobilklubu Polski, ul. Powstańców Śląskich 127
09:45 Oficjalne otwarcie imprezy. Odprawa.
10:00 Start 1.  siedziba Automobilklubu Polski, ul. Powstańców Śląskich 127
14:00 Meta 1. siedziba Automobilklubu Polski, ul. Powstańców Śląskich 127
Start do prób sprawności SZ1, SZ2. Test BRD, turystyczny.
14:30 Przedstawienie wzorców prawidłowych przejazdów siedziba Automobilklubu Polski, ul. Powstańców Śląskich 127
15:00 Prowizoryczne wyniki.
15:30 Zakończenie imprezy – wyniki oficjalne, rozdanie nagród
Program imprezy może ulec zmianie w zależności od ilości zgłoszonych załóg.
Wszelkie zmiany będą ogłaszane stosownymi komunikatami na stronie organizatora.

 

31 stycznia 2017

Nadszedł czas na ujawnienie tematyki imprezy „January 2017”.

W latach 20. XX w., na fali zainteresowania miastami-ogrodami zlokalizowanymi pod przeludnionymi miastami, przedsiębiorstwo „Siła i Światło” Sp. Akc. przystąpiło do planowania szybkiego i wygodnego połączenia północnych obszarów Warszawy z terenami na północ. W tym okresie trwały prace przy parcelacji terenu pod planowane miasto-ogród Młociny. Oczekiwano, że dobre połączenie zachęci lepiej sytuowanych mieszkańców Warszawy do kupowania nieruchomości w pobliżu nowej linii, nakręcając koniunkturę. Kolejnym miastem-ogrodem zrealizowanym częściowo przy tej linii kolejowej była Dąbrowa Leśna, obecnie część miasta Łomianki.

Tematem imprezy jest „Linia kolejowa łącząca w latach 20. Warszawę z wsią Łomianki”.

Po linii nie zostały prawie żadne pamiątki i bardzo niewiele wspomnień. Obecnie istnieją pomysły, aby przywrócić połączenie transportem szynowym między Łomiankami, Młocinami z połączeniem ich ze stacją metra Młociny. Przewidywane rozwiązania to linia tramwajowa bądź linia lekkiej kolei miejskiej podobnej do WKD.

W celu zapoznania uczestników imprezy z historią tej ciekawej inwestycji organizator poleca zapoznanie się z materiałem zamieszczonym na stronie internetowej: warszawa.wikia.com/wiki/Kolej_m%C5%82oci%C5%84ska. W trakcie trwania imprezy przewidziany jest test turystyczny z materiału zawartego na stronie.

 

29 stycznia 2017

Pierwsza impreza KSPiT w sezonie 2017 będzie rozgrzewką do dalszych zmagań, więc autor trasy zawiesił poprzeczkę na przyzwoitej, choć nie nazbyt dużej wysokości. Niemniej, zauważając na liście zgłoszeń załogi debiutujące, w czwartek, 02.02.2017 r. zostanie przeprowadzone szkolenie przedrajdowe, w siedzibie Automobilklubu Polski, o godz. 20:00 w sali 208. Wszystkich gorąco zapraszamy. Dla tych którzy chcą wstępnie poznać elementy zapisu trasy które wystąpią na January’m 2017 polecamy lekturę „Tajemnic Nawigacji”  – w części opisującej elementy jazdy z natury, choinkę realną i constans z natury. Tym razem mapa będzie służyła jedynie jako materiał ratunkowy.

 

17 stycznia 2017

Styczeń i zima w pełni, za oknem raz mniej raz bardziej – ale biało i mroźnie, i choć do zwykłych aktywności pogoda nie zachęca spieszymy w tym roku by wyciągnąć was z domu już z początkiem lutego. Stali bywalcy naszych imprez wypatrują Zamieci, ale nie tak szybko – tym razem startujemy od czegoś zupełnie nowego – nowy rok, nowa impreza, nowe emocje!

Zatem – tegoroczny cykl Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Warszawskiego rozpoczynamy już niebawem bo 5 lutego 2017. Tym razem tematem wiodącym rajdu będą… a to pozostawimy jako niespodziankę 😉

Zapraszamy wszystkich do udziału w pierwszej w tym sezonie imprezie jaką jest January 2017 będący jednocześnie rundą Turystycznego Pucharu Polski i Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski (szczegóły tych dwóch cyklów i zasad uczestnictwa znajdziecie w aktualnym regulaminie dostępnym na stronie Polskiego Związku Motorowego: www.pzm.pl/pliki/zg/turystyka/2017/regulaminy/regulamin_tsmp_tpp_2017v2_.pdf.

Uczestnicy imprezy będą musieli zmierzyć się z:
– przejechaniem 2 odcinków trasy turystyczno-nawigacyjnej, według otrzymanych wskazówek (długość trasy ok. 55 km), oraz zmierzeniem się z licznymi zadaniami, które pojawią się na trasie,
– konkursem wiedzy z zakresu BRD,
– 2 próbami sprawności kierowania pojazdem, przeprowadzonymi na wyłączonym z ruchu i wydzielonych do tego celu placu – Autodromie Bemowo.

Uczestnictwo w imprezie zapewni poprawę umiejętności prowadzenia pojazdu, pogłębi stan wiedzy o przepisach ruchu drogowego, pozwoli zwiedzić ciekawe miejsca i poznać ich historię oraz poczuć smak rywalizacji a przede wszystkim spędzić niedzielne popołudnie na wspaniałej zabawie.

Załogę startową stanowi kierowca i pilot. Możliwy jest również udział osób towarzyszących.
Pojazd zgłoszony do imprezy musi posiadać ważne ubezpieczenie OC oraz ważne badanie techniczne.

Organizatorem Rajdu jest: Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski.

Komandor Rajdu: Bartosz Komarnicki
Autorzy trasy: Bartosz Komarnicki
Kierownik prób SZ: Andrzej Kołodziejski
Komisja obliczeń: Jerzy Trzaska

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Opłata startowa
I termin: Do dnia 27.01.2017 (piątek) godz 22:00
– opłata startowa dla osób zrzeszonych w AP z aktualnie opłaconymi składkami – 25 zł od osoby,
– dla pozostałych – 35 zł od osoby.
II termin: Do dnia 01.02.2017 (środa) godz 12:00
Opłata startowa powiększona o 20% i wynosi:
– dla osób zrzeszonych w AP z aktualnie opłaconymi składkami – 30 zł od osoby
– dla pozostałych – 42 zł od osoby.

Wpłatę prosimy dokonać na konto Automobilklubu Polski:
Bank Millenium – 47 1160 2202 0000 0001 3161 7512
Z dopiskiem „January 2017” i nazwiskiem kierowcy oraz pilota (zgodnie z informacją jaka zostanie wygenerowana w formularzu).

Zgłoszenia wraz z potwierdzeniem przelewu prosimy wysyłać na adres: zgloszenia-turystyka@automobilklubpolski.pl
– I termin: Do dnia 27.01.2017 (piątek) godz 22:00
– II termin: Do dnia 01.02.2017 (środa) godz 12:00

Regulamin

Formularz zgłoszenia

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button