Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2024 >>
pwścpsn
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Klubowe
Czachor i Dąbrowski o Rajdzie Dakar
12 stycznia 2017

Czachor i Dąbrowski o Rajdzie Dakar

Z powodu ulewnych deszczy i wszechobecnego błota wiele pojazdów obsługujących Dakar utknęło na trasie dojazdu na biwak w Salcie.
Z tego powodu organizatorzy odwołali kluczowy dziewiąty odcinek rajdu.
Zawodnicy udali na kolejny biwak przed czwartkowym etapem, tymczasem Jacek Czachor i Marek Dąbrowski oceniają tegoroczną edycję Dakaru  i szanse kierowcy Automobilklubu Polski i Orlen Team, Jakuba Przygońskiego.
–  Dziewiąty etap miał być decydujący dla tegorocznej rywalizacji: najdłuższy, bardzo nawigacyjny. To miał być odcinek rozstrzygający. Koło Salty zawsze były ciężkie etapy. Ścigania w tym roku jest stosunkowo niewiele. Zawodnicy wiele godzin spędzają na dojazdówkach, jadąc tysiące kilometrów. To jest dla nich strasznie męczące. Wolałbym, żeby to była bardziej sportowa rywalizacja na odcinkach specjalnych. Kuba jedzie dobrze, spokojnie, równym tempem. Jest dobry taktycznie, a nad kolejnym rywalem ma godzinę przewagi, więc ósme miejsce na koniec powinien obronić. Chyba, że z przodu nadarzy się okazja, żeby jeszcze podskoczyć w klasyfikacji – powiedział Jacek Czachor, jeden z najznakomitszych znawców Dakaru na świecie.
–  Dakar to najtrudniejszy rajd na świecie. Nikt nie może być pewny swego aż do samego końca. W tym roku rajd nie jedzie przez Chile, a tam na Atakamie rzadko pada deszcz, zawsze było sucho. Jeśli Dakar stanie się rajdem górskim, jak w tym roku, to na wysokości czterech, pięciu tysięcy metrów zawsze będzie błoto. Kuba Przygoński mimo trudnych warunków na trasie zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Polacy świetnie radzą sobie w walce z żywiołami. Kuba jedzie cały czas w czołówce i nie popełnił żadnego większego błędu, prezentuje się bardzo dobrze – dodał Marek Dąbrowski, zawodnik Automobilklubu Polski i Orlen Team, uczestnik piętnastu Dakarów.

Fot.: Marcin Kin

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button