Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
16 Runda VRC – Rajd Katalonii AP WRT
7 listopada 2017

16. runda tegorocznych zmagań w Virtual Rally Championship 2017 by WirtualneRajdy.pl zakończyła się kolejnym zwycięstwem naszego reprezentanta, Tomasza Wacha (Hyundai i20 Coupe WRC 2017). Po 19 odcinkach specjalnych Rajdu Katalonii, który rozgrywany był zarówno na nawierzchni szutrowej, jak i asfaltowej, nasz zawodnik zwyciężył z przewagą 18,47s. Nasz drugi zawodnik w tej klasie, Michał Tambor (Ford Fiesta WRC 2017), zakończył rajd, zaliczając wypadek już na 1. próbie.

W klasie VRC2 na starcie pojawiło się aż 5 naszych zawodników w autach R5. Najwyżej spośród nich sklasyfikowany został Tomasz Rajewski (Ford Fiesta R5), który po wypadku na 4. odcinku specjalnym zajął ostatecznie 23. miejsce na mecie. Dariusz Nowak (Ford Fiesta R5), również zaliczył wypadek na 4. próbie, lecz błędy popełnione w dalszej części rajdu spowodowały spadek na 27. pozycję w klasie. Adam Mendoń (Ford Fiesta R5) i Mariusz Furtek (Ford Fiesta R5), rozbili swoje auta już na 1. odcinku, ostatecznie plasując się odpowiednio na 35. i 36. miejscu na mecie rajdu. Powracający do rywalizacji Marcin Felkowski (Hyundai i20 R5), z powodu problemów technicznych wycofał się z rajdu przed startem do 3. odcinka specjalnego.

Na 12. miejscu w klasie VRC3, zawody ukończyła Justyna Rajewska (Renault Clio IV R3T), której tym samym, pomimo wypadku na początku drugiego etapu rywalizacji, udało się dorzucić 6 punktów do klasyfikacji zespołowej. Z kolei po wypadku już na pierwszym odcinku z szansami na dobry wynik pożegnał się Rafał Majka (Honda Civic Type R(FN2) R3), ostatecznie zajmując 16. miejsce w klasie.

Łącznie z Rajdu Katalonii wywozimy 31 punktów do klasyfikacji zespołowej i na dwie rundy przed końcem sezonu utrzymujemy się na 5. pozycji w punktacji zespołowej całego sezonu. Tymczasem w klasyfikacji indywidualnej, nasz najwyżej sklasyfikowany zawodnik, Tomasz Wach zajmuje pozycję wicelidera tabeli i w ostatnich rajdach tegorocznej rywalizacji stanie przed szansą walki o tytuł mistrzowski.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com