Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Koło Sportu Wirtualnego
Trzecia runda Virtual Rally Championship 2018
17 kwietnia 2018

Trzecia runda Virtual Rally Championship 2018

W minioną niedzielę zwycięstwem zawodnika Automobilklubu Polski WRT zakończyła się 3. runda tegorocznych zmagań Virtual Rally Championship 2018 by VirtualRally.eu – mistrzostwach wirtualnych rajdów rozgrywanych na platformie gry Richard Burns Rally. Nasz zawodnik, Tomasz Wach (Toyota Yaris WRC), po 15 odcinkach specjalnych Rajdu Azorów wygrał zawody z przewagą 50 sekund!

Z kolei na najniższym stopniu podium stanął drugi z naszych zawodników w aucie klasy WRC – Piotr Walczak (Hyundai i20 Coupe WRC 2017). Piotr, na najniższy stopień podium wysunął się po 4. oesie, następnie sukcesywnie powiększając przewagę nad kolejnymi rywalami.
W jak zwykle najliczniej obsadzonej klasie VRC2 najlepiej z naszych zawodników poradził sobie Mariusz Furtek (Citroen DS3 R5), kończąc zawody na 23. pozycji, osiągnął jeden ze swoich najwyższych dotychczasowych wyników.

Dwa miejsca niżej rajd ukończył Adam Mendoń (Ford Fiesta R5), dla którego był to debiut za kierownicą nowego auta. Nie był to niestety udany rajd Rafała Majki (Ford Fiesta R5), który zaliczył wypadek na przedostatniej próbie, zostając ostatecznie sklasyfikowanym na 28. miejscu w klasie. Naszemu ostatniemu reprezentantowi w tej kategorii, Wojciechowi Wysocie (Ford Fiesta R5), szczęście również nie dopisało i po uderzeniu w drzewo już na 2. „oesie” musiał skorzystać z systemu Superally – ostatecznie 31. miejsce na mecie w klasie VRC2.

Jedyny przedstawiciel naszego zespołu w klasie VRC3, Tomasz Rajewski (Renault Clio IV R3T), podróżował ze zmiennym szczęściem, po drodze zaliczając wypadek na 7. odcinku. Po skorzystaniu z systemu Superally, następnie kontynuował udział w rajdzie i ukończył zawody na 13. miejscu w klasie.

Dwójka naszych reprezentantów w klasie VRC4 niestety nie będzie dobrze wspominała tego rajdu. Mariusz Domanus (Renault Twingo R2 Evo), na 10. próbie wpadł do rowu i po uderzeniu w kamień jego auto nie nadawało się do dalszej jazdy. Po karze za skorzystanie z Superally został sklasyfikowany ostatecznie na 18. miejscu w klasie. Michał Tambor (Opel ADAM R2), zaliczył wypadek na 2. próbie, po czym jego auto zaczęło się palić, uniemożliwiając mu kontynuowanie zawodów.

Z Azorów nasza ekipa wyjeżdża z łącznym dorobkiem 31 punktów, co pozwoliło na zajęcie 4. miejsca w klasyfikacji zespołowej podczas tego rajdu. W punktacji całego sezonu, Tomasz Wach po zwycięstwie w klasyfikacji generalnej rajdu zredukował stratę do lidera punktacji do 9 punktów i utrzymuje się na pozycji wicelidera tabeli! Niedaleko za nim, na 4. miejscu znajduje się kolejny nasz zawodnik – Piotr Walczak. Natomiast klasyfikacji zespołowej po 3 dotychczasowych rundach plasujemy się na wysokim 5. miejscu!

Autor tekstu: Tomasz Wach

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button