Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Życiowy wynik Byśkiniewicza w Rajdzie Śląska.
11 września 2023

Życiowy wynik Byśkiniewicza w Rajdzie Śląska.

Łukasz Byśkiniewicz (Automobilklub Polski) i Daniel Siatkowski zaprezentowali fantastyczna na Rajdzie Śląska zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Podczas szóstej, przedostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. TVN TURBO RALLY TEAM od pierwszych metrów jechał bardzo szybkim tempem, pozwalającym myśleć o zwycięstwie. Zespół potwierdził wysoką formę już podczas pierwszego super odcinka specjalnego, wygrywając pod Katowickim Spodkiem. W piątkowy wieczór, w otoczeniu tysięcy kibiców,  Byśkiniewicz i Siatkowski stali się pierwszymi liderami Rajdu Śląska.

W czasie sobotnich i niedzielnych odcinków załoga Skody Fabii Rally2 Evo, obsługiwanej przez APR Motorsport i Kumiega Racing, cały czas znajdowała się na podium z minimalnymi różnicami do pierwszej pozycji. Po sobotnim etapie i pokonaniu 8 oes’ów ta różnica wynosiła tylko 0,9 sekundy.

W niedzielny poranek Byskiniewicz i Siatkowski ponownie wyszli na prowadzenie w rajdzie. O zwycięstwie decydowały ostatnie dwa odcinki specjalne. Ostatecznie warszawsko- olsztyński duet po pięknej i zaciętej walce zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Śląska. To trzecie z rzędu podium w tym sezonie. Cenne punkty umocniły załogę na 2. miejscu w tabeli sezonu, przybliżając do tytułu Wicemistrzów Polski. Tytuł Mistrzów kraju na Rajdzie Śląska zapewnili sobie Grzegorz Grzyb z Adamem Biniędą. Do końca sezonu RSMP 2023 pozostał już tylko jeden rajd- Rajd Wisły zaplanowany na przełom września i października.
Łukasz Byśkiniewicz:„To zdecydowanie najlepiej przejechany rajd w mojej karierze. Od pierwszych metrów Rajdu Śląska jechało nam się świetnie z Danielem. Mimo, że nie testowaliśmy przed rajdem, a jedynie ustawiałem zawieszenie w skodzie Fabii rally2 Evo podczas oficjalnego odcinka specjalnego, to z łatwością weszliśmy w bardzo mocne i konkurencyjne tempo. Myślę, że to zasługa tego, że wraz z moim inżynierem APR Motorsport, potrafimy dostroić zawieszenie w Skodzie Fabii Rally2 EVO. Ten okazał się bardzo dobry na nierównych, podbijających, wąskich odcinkach specjalnych. Nie sądziłem, że na tym Rajdzie będziemy mogli powalczyć o zwycięstwo. Ale liderami rajdu byliśmy już po pierwszym odcinku specjalnym w centrum Katowic. Sobota i niedziela to dosłownie walka na żyletki i częste zmiany załóg na pierwszej pozycji. Prowadziliśmy w rajdzie na dwa odcinki przed metą. Z jednej strony stanęliśmy przed szansą wygrania rajdu, z drugiej musiałem pamiętać o tym, aby być na mecie i dowieźć bardzo cenne punkty do klasyfikacji rocznej. Pojechaliśmy swoje. Kacper Wróblewski z Jakubem Wróblem byli szybsi i nas przeszli. Zajęliśmy 2.miejsce ze stratą 5,1 sekundy do zwycięzców. To fantastyczny wynik, tym bardziej, że osiągnięty po walce z zawodnikami mieszkającymi w okolicy odcinków specjalnych. Po trzecim podium z rzędu umacniamy się w tabeli punktacji na 2. miejscu. Plan na ostatni Rajd Wisły to jazda o tytuł Wicemistrzów Polski 2023, ponieważ tytuł zagwarantowali już sobie Grzegorz Grzyb i Adam Binięda, czego im serdecznie gratuluję.
Bardzo dziękuję moim Partnerom za wspaniały, wspólny rajd: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, TEKOM Technologia, Moya, IPlanet Radom, IHome, YAK Living Space Experience, Michelin Polska, ANEST IWATA, TVN TURBO.

Daniel Siatkowski:Założenie na rajd było takie, aby nie wyprzedził nas Sylwek Płachytka. Plan ten zrealizowaliśmy z nawiązką, ponieważ Rajd Śląska skończyliśmy na 2.miejscu, a nasz rywal w walce o tytuł Wicemistrzów Polski na 5. Bardzo się cieszymy, ponieważ to był potwornie trudny rajd.  Cieszę się, że cały czas trzymaliśmy tempo czołówki i potwierdziliśmy, że w tej czołówce jesteśmy. Cieszy mnie też to, że zdobywamy 2. miejsce w zaciętej, męskiej walce, a z bardzo mała stratą 5 sekund do zwycięzców. Odcinki specjalne były fantastyczne i piekielnie trudne. Cały rajd był spójny i miał swój charakter. Świetne zawody.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button