Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Życiowy wynik Byśkiniewicza i Wisławskiego
22 maja 2018

Życiowy wynik Byśkiniewicza i Wisławskiego

Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski w drugim starcie w samochodzie klasy R5 uzyskali swój życiowy wynik w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Podczas 52. Rajdu Dolnośląskiego Hotel Zieleniec zawodnicy Automobilklubu Polski, jadąc Hyundaiem i20 R5, zajęli 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. To najwyższa pozycja w generalce w ich siedmioletniej historii startów. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM’u krok po kroku realizują plan poznawania i przyspieszania nowym, topowym Hyundaiem R5.

Łukasz Byśkiniewicz: 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dolnośląskiego to nasz najlepszy wynik jaki do tej pory osiągnęliśmy wspólnie z Maćkiem w RSMP. Oczywiście to cieszy i daje zadowolenie, ale wiem, że jeszcze sporo pracy przede mną, aby wydobyć potencjał Hyundaia i20 R5. Najważniejsze, że wiem co mam robić, aby przyspieszać i wykorzystywać możliwości takiego auta. Nie na wszystkich odcinkach jechało mi się tak, jak bym tego sobie życzył. Rajd skomplikowany i zróżnicowany. Najpierw piekielnie szybki odcinek Złoty Stok, za chwilę wąski i kręty OS Duszniki Arena. Działo się bardzo dużo, wielu kierowców popełniło błędy. My ich unikaliśmy. Raz za mocno skoczyłem na hopie do mety i nas poobracało. Oprócz tej jednej sytuacji było „po czarnym” ponieważ opony Michelin dobrze trzymały. Cieszę się, że za chwilę kolejny rajd i szybko wrócę za kierownicę i20 R5. Przerwa potrwa niecałe 3 tygodnie. Już teraz zapraszam do Puław na Rajd Nadwiślański. Myślę, że kibice się zorientowali, że warto oglądać tegoroczna zmagania na żywo, jest na co popatrzeć i nie trzeba nikogo namawiać.

Maciej Wisławski: Jestem wyjątkowo szczęśliwy, że dojechaliśmy do mety w tak trudnym rajdzie i to na tak wysokim miejscu. O trudach tegorocznej imprezy świadczą liczne przygody wielu załóg. Podkreślałem i sugerowałem Łukaszowi, że jeszcze nie czas atakować, mimo że coraz lepiej panuje nad Hyundaiem i20 R5. To bardzo szybkie auto i wymaga sporych umiejętności. Kilometry przejechane podczas tego rajdu bardzo wsparły i rozwinęły Łukasza jako kierowcę- to mnie bardzo cieszy.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button