Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2023 >>
pwścpsn
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Zawodnicy AP w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup
26 maja 2017

Zawodnicy AP w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup

Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5) otrzymali najwyższy – czwarty – numer startowy z reprezentantów Automobilklubu Polski, zgłoszonych do Rajdu Gdańsk Baltic Cup, drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017. Jan Chmielewski (Peugeot 208) otrzymał „18”-tkę.
W zawodach wystartują także inne załogi AP: Łukasz Byśkiniewicz i Tomasz Borko (Opel Adam) oraz Grzegorz Bonder i Jakub Gerber (Renault Clio R3). Ponadto Kamil Heller pilotować będzie Filipa Nivette (załoga w Skodzie Fabii R5 lideruje w rozgrywkach RSMP po Rajdzie Świdnickim- Krause), a Szymon Gospodarczyk poprowadzi Rafała Kręciocha w Fordzie Fiesta R2.
Do Rajdu zgłosiły się 33 załogi.

Jan Chmielewski (Automobilklub Polski): Niezmiernie się cieszę, że udało nam się pojawić na starcie Rajdu Gdańsk. Podjąłem wiele starań, aby pozostać w BMW, ale ostatecznie na trasie zobaczycie nas w samochodzie z lwem na masce, czyli w Peugeocie 208 VTi. Powrót do samochodu przednionapędowego po ponad roku przerwy będzie fajnym i ciekawym doświadczeniem, ale spodziewam się, że przestawienie się z powrotem z RWD na FWD będzie wymagało odrobiny czasu na zaadaptowanie się. W tegorocznej edycji Rajdu Gdańsk Baltic Cup czeka na nas 10 odcinków specjalnych, z których większość jest nowa i to także powód do radości, podobnie jak start zawodów na malowniczym gdańskim Targu Węglowym. Partnerami zespołu są: Caffaro, Fuchs Oil, Krause, Motomi, NEO tolls, a także Pirelli, a patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków i wydawnictwo Feniks Media.

Michał Kłos (Automobilklub Polski): Już nie mogę się doczekać startu z Jankiem na Kaszubach, a szczególnie się cieszę, gdyż są to jedyne szutrowe zawody w tegorocznym kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Mam nadzieje, iż mimo faktu, że jest to nasz pierwszy wspólny rajd, szybko znajdziemy w rajdówce wspólny język, a Janek będzie zadowolony z mojego dyktowania. Obaj chcielibyśmy, żeby dopisała dość kapryśna ostatnio pogoda, a przy odcinkach specjalnych zgromadzi się wielu fanów rajdów. Zachęcamy do kibicowania naszej załodze!

Fot.: tvnturbo.pl

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button