Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Zawodnicy AP na mecie Rajdu Dakar
17 stycznia 2020

Zawodnicy AP na mecie Rajdu Dakar

Kuba Przygoński i jego pilot Timo Gottschalk ukończyli tegoroczny Rajd Dakar. Kierowca Automobilklubu Polski miał tym razem pecha – dwie poważne awarie samochodu MINI spowodowały, że w klasyfikacji generalnej zajął dziewiętnaste miejsce. Jednak pokazywał się na odcinkach specjalnych, kończąc je na podium.

Teren jest bardzo ciekawy i fajny, mamy tutaj powrót do prawdziwego pustynnego rajdu, myślę że jeśli w kolejnych latach w organizację włączą się sąsiednie kraje to będzie jeszcze lepiej. Nieco zaskoczyły nas niskie temperatury, ale to będzie dla nas nauczka na przyszłość, w kolejnych latach będziemy na to przygotowani. Myślami jesteśmy już przy następnym Dakarze, bo ten nie poszedł po naszej myśli – powiedział na mecie Kuba Przygoński.

Bardzo dobrze spisała się załoga ciężarówki zespołu Fesh Fesh Team / R-SixTeam z naszym zawodnikiem, Szymonem Gospodarczykiem w roli pilota. Wraz z Patrice Garrouste (Francja) i Peterem Vojkovskim (Czechy) zajęli dziewiąte miejsce w swojej kategorii.

Kończymy rajd na 9 miejscu, co jest z pewnością szczytem możliwości naszej Tatry. Meta ostatniego odcinka z 12. czasem to było niesamowite uczucie. Zostało nam jeszcze 210 km trasy dojazdowej, a 50 km przed metą zepsuł się silnik! Na szczęście doholował nas do mety Robert Szustkowski, któremu bardzo, bardzo dziękujemy – regulamin dopuszcza taką możliwość. Właściwie prosto z mety jadę na lotnisko i wracam do domu, a jutro będę świętował! – podsumował start w rajdzie  Szymon Gospodarczyk.

Z Polaków najlepiej w rajdzie wypadł Rafał Sonik, który stanął na najniższym stopniu podium w klasie quadów.

Fot.: Orlen Team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button