Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Wygrana w Tech Mol Rally
13 kwietnia 2021

Wygrana w Tech Mol Rally

Łukasz Byśkiniewicz (Automobilklub Polski) i Zbigniew Cieślar z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w zupełnie nowym samochodzie klasy Rally3. TVN TURBO RALLY TEAM w ramach przygotowań do pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 wystartował w rajdzie Tech Mol Rally w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku. Był to debiut załogi w kompletnie nowym Fordzie Fiesta Rally3, ale także premiera nowej rajdowej klasy na polskiej ziemi. Pierwszy start pokazał duży potencjał nowej konstrukcji oraz to, że Byśkiniewicz i Cieślar bardzo dobrze się w niej czują. Duet warszawsko- wiślański mimo, że dopiero poznawał Fiestę Rally3, a start traktował treningowy to od samego początku jechał bardzo szybko. Ich czteronapędowa Fiesta znalazła się cztery razy na czele tabeli wyników na sześciu rozegranych odcinkach specjalnych w swojej klasie. Załoga zajęła również bardzo wysokie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Łukasz Byśkiniewicz:
Bardzo udany debiut w nowej Fieście Rally3 podczas Tech Mol Rally. Trochę się obawiałem, czy samochód z mniejsza mocą w porównaniu do R5-tki, będzie mi sprawiał frajdę na nawierzchni asfaltowej. Szybko się przekonałem, że frajda jest, ponieważ samochód pozwala bardzo szybko i sprawnie pokonywać odcinki specjalne. Bardzo mnie cieszy, że błyskawicznie odnalazłem się za kierownicą Fiesty. Jestem pod wrażeniem jak ten samochód hamuje, jak skręca, jak dużo daje przyczepności, jak świetnie wykorzystuje opony i jak dużo daje pewności w prowadzeniu. Oczywiście, po przesiadce z mocniejszej R5-tki, w tym samochodzie wszystko dzieje się dla mnie ciut wolniej, stąd tyle mam dobrych odczuć. Jest mi także łatwiej zbliżyć się do limitów samochodu. Wygrana w pierwszym starcie, z mocną konkurencją daje dużo radości i pokazuje, że przesiadka do Rally3 to był dobry krok. Ale o pierwszej rundzie Tarmac Masters już zapominamy i skupiamy się na najważniejszym dla nasz cyklu, czyli Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, który rozpoczniemy już 24 kwietnia od Rajdu Świdnickiego. Przed inauguracją sezonu RSMP mamy jeszcze zaplanowane testy, aby jeszcze lepiej poznać Fiestę Rally3. Dziękuję moim Partnerom, za wspaniały początek nowego rajdowego sezonu: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, NOVOL, Kratki, TEKOM Technologia, Siren7, Michelin Motorsport Poland oraz telewizji TVN TURBO za wsparcie medialne.

Zbigniew Cieślar:
Bardzo się cieszę z udanego pierwszego startu w nowej Fieście Rally3. Nie sądziłem, że tak szybko można zaadaptować się w nowym “rajdowym biurze”. Rajd Tech Mol Rally miał bardzo skomplikowane odcinki specjalne, które pozwoliły nam sprawdzić co potrafi klasa Rally3. Samochód ma mniejszą moc niż topowe R5-tki, ale pod względem zawieszenia i prowadzenia niewiele mu ustępuję. Przejechaliśmy cały rajd bez błędu, bez podejmowania ryzyka, cały czas po czarnym. Auto ma duże możliwości i będziemy chcieli je za każdym razem wydobywać i pokazywać. Teraz przed nami jeszcze dodatkowe testy i rozpoczęcie sezonu Mistrzostw Polski w Świdnicy 24 kwietnia.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button