Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

BRD
Współpraca Komisji BRD z Polskim Czerwonym Krzyżem
5 sierpnia 2023

Współpraca Komisji BRD z Polskim Czerwonym Krzyżem

Od wielu lat w lipcowe niedziele Komisja BRD uczestniczy w kolejnych edycjach Królewskiego Daru, czyli akcji honorowego krwiodawstwa, która organizowana jest przez Polski Czerwony Krzyż, czyli Klub Honorowych Dawców Krwi „Dar Seca”, przy współpracy z Automobilklubem Polski. Ratownicy Drogowi PZM działający w Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowali stanowisko propagujące zasady udzielaniu pomocy przed medycznej ofiarom wypadków drogowych. Umożliwiamy też praktyczne sprawdzenie swojej wiedzy oraz naukę podczas resuscytacji (RKO) na fantomach pod fachowym okiem Instruktorów RD PZM.

W dniu 30 lipca promowaliśmy Automobilklub Polski się na terenie Łazienek Królewskich.
Zarówno Honorowi Krwiodawcy jak i liczni spacerowicze ochoczo korzystali z możliwości weryfikacji swoich wiadomości ćwicząc, a jednocześnie ucząc się prawidłowych zasad bezpiecznej likwidacji wypadku drogowego z naciskiem na skuteczną pomoc przed medyczną.
Poprzednie wydarzenia z tej serii odbyły się 16 lipca przy Pałacu w Wilanowie i 23 lipca przy Zamku Królewskim.

Przy tej okazji informujemy o Kursach dla Kandydatów na Ratowników Drogowych PZM, organizowanych w Automobilklubie Polski. Aktualny odbędzie się w dniach 5 i 6 sierpnia 2023r. Niestety, z powodu sporej ilości chętnych już zakończyliśmy zapisy. Następny kurs planowany jest na 16 i 17 września. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, więc warto pośpieszyć się z zapisem. Szczegóły i formularze zgłoszeń publikujemy w komunikatach na stronie www.automobilklubpolski.pl.

Komisja BRD Automobilklubu Polski serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich uczestników ruchu drogowego, którym leży na sercu bezpieczeństwo na drogach, oraz tych, którzy chcieli by zdobyć praktyczne umiejętności udzielania pomocy przedlekarskiej w stanach powypadkowych. Zaproszenie kierujemy także do osób, które posiadały już legitymację Ratownika Drogowego PZM, lecz z różnych przyczyn przestały angażować się w tą szczytną działalność pod egidą Polskiego Związku Motorowego.

Ratując jedno życie, ratujesz cały świat. Warto być aktywnym Ratownikiem Drogowym PZM.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button