Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Wróblewski-Wróbel wygrywają w Marten Tarmac Masters
6 września 2021

Wróblewski-Wróbel wygrywają w Marten Tarmac Masters

Kacper Wróblewski (Automobilklub Polski) i Jakub Wróbel w swojej Skodzie Fabii Rally2 EVO zwyciężyli w klasie PRO w 3. TurboJulita Rally – czwartej rundzie Marten Tarmac Masters. Jest to bardzo dobry prognostyk dla zawodników ORLEN Team przed nadchodzącym Rajdem Śląska – piątą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się już w ten weekend.

Super było powrócić na trasy Tarmac Masters – cyklu, w którym w zeszłym roku triumfowaliśmy na koniec sezonu w klasie PRO. Były to przede wszystkim fajne testy przed nadchodzącą kolejną rundą mistrzostw Polski. Niemniej jednak wcale łatwo nie było się odnaleźć w rajdówce po 3 tygodniowej przerwie. Przed tym startem nie mieliśmy żadnych testów, bo sam ten start potraktowaliśmy jako testy przed kolejnym weekendem. Stąd tak z miejsca wsiąść do rajdówki i od razu cisnąć od pierwszego kilometra wcale nie jest prosto. Śmiejemy się z Kubą, że nawet procedura startowa i to pierwsze wbicie w fotel naszej Skody Fabii Rally2 EVO potrafi dalej zaskoczyć. Generalnie weekend ułożył się po naszej myśli. Wprawdzie były partie, gdzie trochę odpuszczaliśmy, tak aby nie uszkodzić auta przed właściwym dla nas startem za tydzień, ale i tak udało nam się dopracować i osiągnąć cele, które sobie założyliśmy. Cieszymy się też, że na starcie pojawili się nasi koledzy z RSMP, bo było się z kim ścigać. Podziękowania dla naszych partnerów i całego teamu – dobra robota! – mówi Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

Organizatorzy 3. TurboJulita Rally przygotowali dwa oesy, przejeżdżane trzykrotnie. Kacper i Kuba z odcinka na odcinek byli coraz szybsi, cały czas notując czasy na podium. Co ciekawe na ponad 9-cio kilometrowym odcinku Oberża PRL 2 przejechali jako pierwsi linię mety ex aequo z Grzegorzem Grzybem, pilotowanym przez Michała Poradzisza.

Treningowy start w trzeciej edycji tego rajdu za nami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy. Tempo było fajne od samego początku do samego końca. Dziękujemy partnerom, całemu zespołowi oraz wszystkim kibicom – super widzieć tyle osób, w tym rodziny z dziećmi na oesach. Do zobaczenia na Rajdzie Śląska. – dodał Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.

Rajd Śląska odbędzie się w dniach 10-11 września. W piątek od 18:00 będzie miała miejsce ceremonia startu w centrum Katowic – plac Sławika i Antalla. Następnie załogi od godziny 20:00 ruszą na pierwszy odcinek specjalny pod Stadionem Śląskim – Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich. Sobota to już 7 stricte rajdowych oesów oraz 1 miejski pod Stadionem Śląskim w Chorzowie, gdzie zaplanowano również od godz. 18:00 zakończenie rajdu i wręczenie pucharów.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button