Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Wróblewski i Wróbel w czołowej piątce
13 grudnia 2020

Wróblewski i Wróbel w czołowej piątce

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel ukończyli Tor Modlin Rally Show na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Dla zawodników był to wielki sukces, ponieważ podczas zawodów ich rajdową bronią był Ford Fiesta PROTO. Jest to auto, które odbiega konstrukcyjnie od rajdówek klasy R5. Niemniej jednak duet z powodzeniem walczył z dużo mocniejszymi samochodami. Ciekawostką jest również to, że wygrał z ponad 600-konnym rallycrossrowym autem elektrycznym oraz z kilkoma rajdówkami R5.

Organizatorem Tor Modlin Rally Show był Leszek Kuzaj, który wraz ze swoim zespołem przygotował 9 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 34 kilometrów oesowych. Na większości prób załoga ORLEN Team notowała wysokie czasy w czołówce klasyfikacji generalnej, zdobywając również oesowe podium na siódmym odcinku specjalnym. Finalnie Kacper i Kuba ukończyli zawody na piątym miejscu w „generalce” na czterdzieści pięć startujących załóg. Zwieńczeniem zawodów był udział w ostatnim odcinku Kryterium Toru Modlin. Tutaj załoga Automobilklubu Polski postawiła w 100 % na show kręcą nadprogramowo „beczki” dla kibiców.

Kacper Wróblewski: – W piątek, gdy wsiadłem pierwszy raz do auta na testowym byłem załamany. Auto PROTO jest bardzo ciężkie w prowadzeniu i nie można go porównać w żaden sposób z samochodem R5. Przede wszystkim nasze PROTO miało inne zawieszenie, seryjną skrzynia biegów i brak przedniej szpery. Ale mocno mnie to zmotywowało i szybko dostosowałem się do nowej konstrukcji. Całą sobotę walczyliśmy jak równy z równym z samochodami R5 czy tez mocniej zaawansowanymi technicznie autami PROTO i Lancerami. Sprawiło mi to ogromną radość i muszę przyznać, że cały rajd jechaliśmy bezbłędnie, wyciskając z naszego auta więcej niż to było możliwe! To bardzo cieszy, bo była to niewiarygodna misja. Dziękujemy wszystkim za doping i docenienie naszej jazdy, w tym naszym sponsorom za możliwość pojawienia się w Modlinie: PKN ORLEN oraz ORLEN Team, RMF FM, Wirtualna Polska, Michelin Motorsport, Gmina i Miasto Myślenice, HRX Polska, Automobilklub Polski oraz JB Motorsport za obsługę naszej rajdówki. Do zobaczenia w 2021 roku.

Jakub Wróbel: – Tor Modlin Rally Show za nami. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla nas 9 odcinków specjalnych, na których było co robić. Na koniec 35 załóg wzięło udział w Kryterium Toru Modlin, na wzór słynnej Karowej, gdzie nie zabrakło oczywiście beczki. Atmosfera była wspaniała! Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się tutaj pojawić, i podziękować wam wszystkim za to, że byliście z nami przez cały rok. Bawiliśmy się świetnie, a właśnie przecież o to chodzi w tego typu zawodach. Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Tor Modlin Rally Show to ostatnia rajdowa impreza w sezonie 2020. Tym samym Kacper i Kuba zakończyli sezon w rajdach samochodowych. W drugiej połowie grudnia powinniśmy poznać wstępny harmonogram Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w których załoga planuje walczyć o najwyższe lokaty w kolejnym sezonie.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button