Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Zabytki
Włochowska Robota z KPZ – relacja
20 marca 2017

Włochowska Robota z KPZ – relacja

W sobotę, 18.03 br. zorganizowano rajd pt. Włochowska Robota, który zaczął nowy cykl w stolicy pod nazwą Warszawa Inaczej. Współorganizatorem imprezy był Automobilklub Polski.

Rajd wystartował na opuszczonym placu przy ulicy Działkowej. Choć aura na to nie wskazuje, ale mamy już wiosnę. Zatem na starcie pojawiło się więcej zabytków i ciekawych youngtimerów niż na poprzednich, bardziej zimowych imprezach. Wymienić warto Ładę 2102, Saaba 96L, Alfa Romeo 155 oraz Daihatsu Cuore.

Trasa rajdu była bardzo pomysłowa. Ciekawa okazała się zabawa z constansem – na rondzie prosto. Po każdym takim manewrze należało zapomnieć o itinererze głównym i zacząć szukać drogi na itinererach A, B, C lub D. Jeśli następna kratka pasowała do któregoś z nich, należało kontynuować jazdę według konkretnej trasy. Każdy itinerer czymś się wyróżniał. W jednym występował całkiem niełatwy plan, w innym choinka, a w jeszcze innym róża wiatrów typu XYZ. Każda z tras miała osobne zadanie specjalne – np. liczenie Fiatów Uno stojących przy drodze. A było ich naprawdę sporo.
Wisienką na torcie okazał się sam constans, który występował zawsze na tym samym rondzie (al. Krakowska – Łopuszańska).

Całość okraszona była ciekawymi pytaniami turystycznymi i okolicami.  Jako, że wszystko działo się na Włochach, a tytuł rajdu nawiązywał do filmu „Włoska robota” preferowanymi pytaniami na trasie rajdu były pojazdy wyprodukowane na półwyspie Apenińskim, m. in. porzucone Maserati.

Po drodze spotkaliśmy PKP-y, na których trzeba było porządnie zaparkować wóz w garażu oraz dopasować zdjęcia wyśmienitych włoskich desek rozdzielczych do samochodów.

Imprezę wygrał Jacek Witkowski (Automobilklub Polski) w Ładzie 2102.

Zdjęcia

Zdjęcia na naszej stronie Facebookowej www.facebook.com/events/173737026444852 .


o2 lutego 2017

Ponoć wiosna ma przyjść wcześniej. Mamy nadzieję, że tak będzie i już w marcu wyjmiemy nasze wozy z garaży. Zatem już dziś zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych na pierwszy z cyklu rajdów turystyczno-nawigacyjnych po Warszawie od nieznanej strony, Warszawa Inaczej.
Organizatorzy: Michał Reicher, Aguś Kozera i Michał Strzyżewski przy współpracy z Komisją Pojazdów Zabytkowych Automobilklub Polski.

Pierwszy odcinek będzie nosił nazwę Włochowska Robota i, jak nazwa wskazuje, będzie toczył się w granicach Włoch. No… może delikatnie wyjedziemy za linię. Jako iż okolica będzie mniej znana, może w samochodzie nieco wytrząść zawieszenie.

Udział w rajdzie będą mogły wziąć wszystkie pojazdy, zarówno klasyczne, jak i współczesne, ale tradycyjnie najchętniej widziane są wszelkie starcia i dziwolągi.

Rajd odbędzie się 18 marca, w sobotę.
Informacje dotyczące miejsca i godziny startu oraz przybliżonego przebiegu imprezy będą pojawiały się sukcesywnie.
Polecamy śledzić w tym celu stronę rajdu na FB: www.facebook.com/events/173737026444852

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button