Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Modele
Wielki finał Turnieju Carrera Challenge już za nami!
14 grudnia 2016

Wielki finał Turnieju Carrera Challenge już za nami!

10 grudnia podczas Rajdu Barbórka 2016 w siedzibie Automobilklubu Polski, Team ATA pod bacznym kierownictwem Pana Niko Triandafilidisa rozegrał wielki finał Turnieju Carrera Challenge.

Można by rzec Rajd Barbórki 2016 ale dla samochodów w skali 1:32 na świetnie przygotowanym stole z dużym torem slotcarowym Carrera.

Event był podsumowaniem serii kwalifikacji, które zostały rozegrane podczas jednych z największych targów w Polsce. Finał został rozegrany na dwóch stołach slotcarowych w dużej sali wspomnianego wcześniej Automobilklubu Polski. W związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi była ona odwiedzana przez widzów chcących ogrzać się czy też schronić się przed deszczem towarzyszącym dosłownie cały dzień tegorocznej Barbórce. I właśnie ta niekorzystna pogoda przełożyła się na bardzo dużą liczbę osób, które na kilka chwil mogły wcielić się w rolę kierowcy rajdowej maszyny w skali. Każdy bez względu na wiek mógł spróbować swoich sił, biorąc aktywny udział w Turnieju Carrery. W finałowej imprezie udział wzięło blisko 150 osób z czego ok. 100 zdecydowało się wpisać na listę. Tym samym ogólna liczba wszystkich osób biorących udział w tegorocznym Challenge-u Carrery wzrosła aż do 1100 osób! Trzeba przyznać, że taki wynik naprawdę robi wrażenie.

Wracając do samej rywalizacji, na pierwszym stole odbywały się jazdy treningowe. Młodzi zawodnicy dowiadywali się jak działa tor slotcarowy firmy Carrera, jak się po nim poruszać, jakie działają prawa fizyki i w związku z tym jak prawidłowo kontrolować model. Dla finalistów była to z kolei idealna okazja na trening przed finałową rywalizacją, która odbywała się na drugim torze wyposażonym w profesjonalne komputerowe oprogramowanie służące do pomiaru czasu jazdy z dokładnością do tysięcznych sekundy. Tak samo jak w przypadku eliminacji, celem uczestników wielkiego finału Turnieju Carrera Challenge było wykręcenie jednego jak najszybszego okrążenia podczas próby czasowej. Poza tytułem Mistrza Turnieju Carrera Challenge na zawodników czekały bardzo atrakcyjne nagrody przygotowane przez firmę Stadlbauer Polska oraz Polski oddział Marketingu Carrera.

W ich skład weszły fantastyczne tory Carrera Evolution, Carrera GO!, modele aut slotcarowych oraz fantastyczne gadżety będące obiektem westchnień nie jednego zawodnika. Rywalizacja była bardzo zacięta a różnice między zawodnikami były naprawdę minimalne. Każdy z uczestników zaprezentował się ze swojej najlepszej strony, zarówno finaliści turnieju Carrera Challenge jak i kibice, którzy licznie przybyli na 54 Rajd Barbórki. Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju został Piotr Trella, który na pokonanie jednego okrążenia potrzebował zaledwie 4,361 sekund! Również pozostali zawodnicy uzyskali bardzo dobre czasy co jest idealnym świadectwem ogromnego zaangażowania oraz chęci zwycięstwa. Ilość osób, która uzyskała czasy poniżej sześciu sekund robi ogromne wrażenie. Fakt, że kilku uczestnikom udało się uzyskać czas poniżej pięciu sekund świadczy ewidentnie o najwyższym poziomie rywalizacji.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników a zwycięzcą zdobytych nagród!

Więcej informacji na www.zawody-rc.pl

Carrera Challenge TOP 30

1. Paweł Trella
2. Mateusz Waśkiewicz
3. Piotr Trella
4. Angelika Gwiazda
5. Robert Dominiak
6. Ewelina Szczeblewska
7. Wojtek Prędkiewicz
8. Marcin Rastarniak
9. Bartosz Dziewianowski
10. Maks Tomaszewski
11. Jakub Łygan
12. Magdalena Mróz
13. Michał Leonowicz
14. Jan Zalewski
15. Olivier Sprzemski
16. Maksymilian Dominiak

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button