Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Ważny start Kuby w ORLEN Baja Poland
29 sierpnia 2019

Ważny start Kuby w ORLEN Baja Poland

W piątek rozpoczyna się rywalizacja w ORLEN Baja Poland, kolejnej rundzie Pucharu Świata FIA. Dla kierowcy Automobilklubu Polski, Kuby Przygońskiego jest to bardzo ważny start.

W gronie startujących nie zabraknie bowiem liderów czołówki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w rajdach Baja: swój start zapowiedzieli Orlando Terranova oraz Władimir Wasiliew. Na wymagającym terenie, przed własnymi kibicami, z pewnością dobrze będzie chciał się zaprezentować Kuba Przygoński, który aktualnie zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Do Szczecina nie przyjechał trzeci w wynikach Martin Prokop.

Kuba Przygoński: To dla mnie najważniejszy start w tym roku, bo pokażemy nasz samochód i możliwości dakarowe w Polsce. Będziemy ścigali się na wielkim poligonie w Drawsku Pomorskim, na którym znajduje się najważniejszy, ok. 200 km odcinek. To największe wyzwanie tych zawodów. W piątek będziemy mieli ok. 10 km prologu w miejscowości Dobra, a w sobotę odbędą się 2 długie odcinki, które ze względu na dość miękki teren i mnóstwo skoków są bardzo szybkie – często jedziemy tam prawie 200 km/h, a nasza średnia prędkość wynosi powyżej 100 km/h. W niedzielę mamy już krótsze odcinki w okolicach Szczecina.

Kuba Przygoński zapewnia także, że jego samochód jest bardzo dobrze przygotowany do startu w ORLEN Baja Poland, co potwierdziły pokazy teamu podczas VERVA Street Racing w Gdyni.

W rajdzie wystartuje także Konrad Sznajder z najwyższym numerem startowym w Dacia Duster Elf Cup. Dla kierowcy Automobilklubu Polski, który wywalczył drugą lokatę w sezonie 2018, będzie to pierwszy start w tym roku.

Bazą zawodów będzie szczecińska wyspa Łasztownia, gdzie zostanie zlokalizowany park maszynowy, a także odbędzie się ceremonia rozpoczęcia i zakończenia rajdu.

ORLEN Baja Poland to także runda mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej (CEZ), mistrzostw Polski (RMPST), mistrzostw Republiki Czeskiej (MMCR) a także Pucharu Polski i Dacia Duster Elf Cup. Oznacza to, że na starcie stanie ponad 100 pojazdów różnych kategorii.

Rywalizacja zawodników została podzielona na trzy dni – piątkowy prolog oraz sobotnie i niedzielne odcinki specjalne. Weekendowy rajd będzie liczył łącznie niemal 834 km, z czego ponad 504 (60,5% ogółu trasy) będą stanowić odcinki specjalne. Najbardziej intensywna dla zawodników będzie sobota – pokonają wtedy ponad 676 km (440 km OS) na terenie poligonu w Drawsku Pomorskim.

Fot.: Orlen Team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button