Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Aktualności
Warsaw Truck Show i Finały MP Modeli Off-Road
30 marca 2017

Warsaw Truck Show i Finały MP Modeli Off-Road

Pierwsza edycja targów Warsaw Truck Show oraz Finały Mistrzostw Polski Modeli Off-Road już za nami!

W dniach 25-26 marca 2017 roku na obiekcie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyła się pierwsza edycja targów Warsaw Truck Show, która była jednocześnie największą tego typu imprezą w centralnej części Polski. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorzy imprezy stanęli na wysokości zadania, oddając widzom ogromną przestrzeń wystawową przepełnioną nie lada atrakcjami.
Wszyscy widzowie mieli nadzwyczajną okazję zobaczyć kolorowe ciągniki siodłowe wraz z naczepami, które tworzyły razem prawdziwe dzieła sztuki. Dodatkowo zaprezentowano całą gamę pojazdów użytkowych znaną z polskich dróg, od najnowszych modeli DAF-ów, Iveco, Mercedesów, ciągników firmy Renault, na najnowszych modelach trucków Volvo kończąc. Kolejną atrakcją były sportowe ciągniki siodłowe! Ich supermocne silniki diesla oraz sportowe zawieszenia idealnie nadawały się do kręcenia przysłowiowych bączków oraz pokonywania zakrętów z prędkościami większymi od zwykłych „osobówek”. Kłęby czarnego i białego dymu, nieziemski ryk oraz ogromna masa – czy jest coś bardziej imponującego?

Wśród licznych atrakcji stricte motoryzacyjnych znalazły się również takie, które nieco odbiegały od tematu przewodniego.  Niewątpliwą wisienką na torcie było stoisko i ogromny tor offroadowy przygotowane przez zespół ATA Racing Team pod kierownictwem Pana Niko Triandafilidisa. Wspomniane targi były też idealną okazją na zorganizowanie Finałów Mistrzostw Polski Modeli Off-Road. Zawody współorganizowane przez Automobilklub Polski, Ligę Obrony Kraju oraz zespół Warsaw Truck Show przyciągnęły blisko 40 zawodników. Zmierzyli się oni na wyjątkowym torze dla modeli RC w klasach: 2WD, 2WD Junior, RC Szkółka oraz w klasie królewskiej – 4WD. Zgodnie z niezmienną tradycją, rywalizacja rozpoczęła się od biegów kontrolowanych. Zarówno modele jak i sami kierowcy musieli się dopasować do całkowicie nowej konfiguracji toru. W tym miejscu warto wtrącić kilka słów o samym torze, którego konfiguracja była niezwykle ciekawa oraz widowiskowa. Tor składał się z licznych zakrętów o różnym stopniu trudności, szybkich prostych oraz skoczni – elementów najbardziej widowiskowych z punktu widzenia każdego widza. Nie mogło też zabraknąć tzw. „ścianki śmierci” na której modele musiały niemalże w pozycji pionowej wykonać nawrót. Zacięta rywalizacja nie miała końca a wraz z nastaniem biegów finałowych emocje sięgnęły zenitu!

Wszyscy zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony. Mimo tych ogromnych emocji, potrafili oni je poskromić i zostawić wszelkie niesnaski na antresoli – zasady fairplay ponad wszystko! Zawody zakończyły się zwyczajowym rozdaniem dyplomów, pucharów i medali. Najszybsi zawodnicy otrzymali również atrakcyjne nagrody w postaci modeli RC, ufundowanych przez firmę ATA.

Galeria zdjęć

Mistrzostwa Polski Modeli Off-Road były główną, ale nie jedyną atrakcją jaka została przygotowana przez team ATA. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również fantastyczny ogródek Brudera, na którym dzieciaki z niebywałym uśmiechem na twarzy bawiły się kilkudziesięcioma zabawkami charakteryzującymi się fantastycznym wykonaniem oraz niezwykłą dbałością o detale. Kolejną atrakcją był mini tor RC. W tym wypadku zabawa polegała na wykręceniu jak największej liczby okrążeń podczas kilkuminutowej próby czasowej. Absolutnie każdy mógł podejść, stanąć w kolejce i już po kilku chwilach wcielał się w rolę zawodowego kierowcy RC. Każdy z uczestników tej zabawy został oczywiście poinstruowany przez wykwalifikowanego opiekuna toru jak działa sam model oraz aparatura do zdalnego sterowania. Pikanterii dodawał fakt, że organizatorzy przewidzieli aż 6 dodatkowych nagród dla najszybszych uczestników tego mini turnieju.

Ostatnią atrakcją, która spotkała się z niemniejszym zainteresowaniem była rywalizacja na dużym torze slotcarowym firmy Carrera. Tak samo, jak podczas innych imprez z udziałem firmy ATA, celem zawodników było wykręcenie jednego jak najszybszego okrążenia.
Dodając do tego kolejne 6 nagród specjalnych dla najszybszych zawodników, które zostały rozdane w sobotę oraz niedzielę otrzymujemy niesamowitą zabawę w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze! Łącznie w obu mini turniejach udział wzięło ponad 600 osób co jest prawdziwym sukcesem zarówno organizatorów jak i firmy ATA, która tak jak zawsze starała się przygotować atrakcje na najwyższym możliwym poziomie.  Pomimo tego, że była to pierwsza odsłona Warsaw Truck Show, trzeba ją zaliczyć do bardzo udanych. Każdy bez wyjątku znalazł tu coś dla siebie. Częstotliwość z jaką wykonywano zdjęcia, liczne uśmiechy na twarzach gości oraz samych organizatorów mówiły same za siebie!
Poniżej wyniki Finałów Mistrzostw Polski Modeli Off-Road dla poszczególnych klas:

2WD Junior

1.    Paweł Florczak
2.    Piotr Trella
3.    Jeremi Sputo
4.    Jan Zalewski
5.    Kuba Kruś
6.    Nikodem Dymkowski

2WD

1.    Bartlomiej Zambrzycki
2.    Jakub Łuczak
3.    Sebastian Migal
4.    Bartosz Zalewski
5.    Bartłomiej Kramża
6.    Wojciech Migal
7.    Pawel Hert
8.    Michał Sitek
9.    Paweł Trella
10.    Kacper Lorens
11.    Jeremiasz Kramża
12.    Kuba Kruś

RCSzkółka

1.    Mateusz Wrzosek
2.    Kacper Florczak
3.    Mateusz Nowak
4.    Szymon Chudowolski
5.    Franciszek Palka

4WD

1.    Bartlomiej Zambrzycki
2.    Jakub Łuczak
3.    Sebastian Migal
4.    Bartosz Zalewski
5.    Wojciech Migal
6.    Bartłomiej Kramża
7.    Mateusz Palka
8.    Krzysztof Chmura
9.    Andrzej Trella
10.    Paweł Trella
11.    Jeremiasz Kramża
12.    Tomasz Szkup
13.    Kacper Lorens

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button