Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Udany debiut kierowcy Automobilklubu Polski
26 marca 2017

Udany debiut kierowcy Automobilklubu Polski

Kierowca Automobilklubu Polski, Jarek Szeja wspólnie z bratem  Marcinem udanie zainaugurowali sezon w Rajdowych Mistrzostwach Czech. Jadąc po raz pierwszy Fordem Fiesta R5 zajęli siódme miejsce w silnie obsadzonej rundzie – Rajdzie Valasska.
Łącznie nasza załoga zdobyła 18 punktów – 9 za 7. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, 5-  za wyniki pierwszego etapu rajdu (zajmowali szóstą pozycję) oraz 4 – za rezultat wywalczony w drugim etapie.
Jarek i Marcin od początku zawodów jechali różnym tempem. To pozwoliło im nie tylko ukończyć wszystkie 12 wymagających odcinków specjalnych, lecz także nawiązać skuteczną walkę z wieloma czeskimi zawodnikami, którzy lepiej znają miejscowe trasy, a dodatkowo przejechali samochodami R5 znacznie więcej kilometrów niż Polacy.
W zawodach triumfował duet Jan Kopecky i Pavel Dresler. Załoga fabrycznego zespołu Skody o ponad minutę pokonała siedmiokrotnego mistrza Czech – Vaclava Pecha, pilotowanego przez Petra Uhela. Kierowca z Pilzna odzyskał drugą lokatę rzutem na taśmę – na ostatnim odcinku specjalnym. Podium uzupełniła załoga Jan Černý i Petr Černohorský, która do Pecha straciła zaledwie sekundę. Rajd Valasska ukończyło 49 z 77 załóg,
Kolejną rundą Mistrzostw Czech i jednocześnie następnym startem Jarka i Marcina Szejów będzie rozgrywany na południe od Pilzna Rajd Sumava Klatovy (21-22 kwietnia).
Jarek Szeja Automobilklub Polski – GK Forge Metkom Rally Team): Zrealizowaliśmy nasz najważniejszy cel na ten rajd. Przejechaliśmy wszystkie odcinki specjalne, osiągnęliśmy metę i to w całkiem niezłym tempie. Z tego możemy być zadowoleni. Cieszę się także z tego, ile się dowiedzieliśmy i jak wiele materiału do dalszej nauki zebraliśmy na tutejszych odcinkach. Różnica między samochodami, którymi ścigaliśmy się w poprzednich sezonach, a Fiestą R5 jest ogromna. Ten samochód ma niesamowity potencjał. Przez cały rajd uczyłem się tego, gdzie leżą granice możliwości tego auta i jak się do nich zbliżyć. Starty samochodem klasy R5 w mocno obsadzonych Mistrzostwach Czech, to nie tylko spełnienie marzeń, ale przede wszystkim niesamowita szansa i wyzwanie, jakie możemy podjąć dzięki naszym partnerom, czyli firmom GK Forge Grelowski – obróbka plastyczna metali, Grupa Metkom, Orsak Rally Sport, Satjam, GPD, a, s., Darma, Deco-Car, Minimax, Viralseed, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester. Dlatego teraz chcemy ciężko pracować, by w kolejnych zawodach lepiej wykorzystać Fiestę R5 i systematycznie podkręcać nasze tempo. Dziękujemy kibicom z Polski za tak liczne przybycie na odcinki specjalne Rajdu Valasska. Naprawdę było Was widać. Do zobaczenia na Rajdzie Sumava!
Fot.: Jakub Rozmus

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button