Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Trzecie wyzwanie Kuby Przygońskiego
1 sierpnia 2020

Trzecie wyzwanie Kuby Przygońskiego

Kierowca Automobilklubu Polski, Kuba Przygoński spróbuje swoich sił w mistrzostwach Polski w Rallycrossie w kategorii SuperCars. Pierwsza runda cyklu odbędzie w dniach 15-16 sierpnia na Autodromie Słomczyn.

Będzie to już trzecia dyscyplina, w której w tym sezonie wystartuje Kuba. Po rywalizacji w rajdach cross- country i zawodach driftingowych przyszedł czas na kolejne wyzwanie i start w czterech rundach czempionatu w Rallycrossie.

Ten rok jest na pewno trudny dla wszystkich, ale ja staram się wykorzystać go na wprowadzenie zmian – między innymi w kwestii treningu i przygotowania fizycznego. Teraz dochodzi do tego nowe wyzwanie. Rallycross polega na ściganiu się na torze asfaltowym z elementami szutrowymi. Podczas wyścigu startuje sześć samochodów. Jest to trudne, bo trzeba być czujnym i uważać na resztę zawodników. Rallycross to sport kontaktowy, więc samochody dotykają się i lekko uderzają. Na pewno jest bardziej podobny do driftu, niż do Dakaru – powiedział Kuba Przygoński.

W nowej dyscyplinie nasz zawodnik będzie rywalizował za kierownicą Peugeot 208 RX. Właśnie tym samochodem jeździł w dwóch ostatnich mistrzowskich sezonach Tomasz Kuchar, który będzie wspierał Przygońskiego podczas cyklu.

Startuję przy współpracy z zespołem Tomka Kuchara, który wprowadza mnie w tę dyscyplinę, za co bardzo mu dziękuję. Będę się ściągał Peugeotem 208 RX. Auta w tej dyscyplinie mają niesamowite przyspieszenie, które wynosi ok. 2,3-2,5 s do 100 km/h, czyli szybciej, niż w Formule 1. Ciekawostką jest to, że w takim samochodzie nie ma alternatora, więc gdy wyczerpie się akumulator, po powrocie do serwisu trzeba od razu go ładować – dodał Przygoński.

Rundy Mistrzostw Polski w Rallycrossie 2020:
• 15-16 sierpnia – Autodrom Słomczyn
• 12-13 września – Autodrom Słomczyn
• 26-27 września – Motopark Toruń
• 6-18 września – Motopark Toruń

Fot.: ORLEN Team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button